۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83915844
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش آموزان البرز در مسابقات کشوری قرآن برتر شدند

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۸ نفر از دانش آموزان این استان در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز منتخب کشوری شدند.

فرشته فهمیده روز پنجشنبه به ایرنا گفت: محمدحسین میرزایی دانش آموز متوسطه دوم در رشته حفظ کل قرآن کریم  رتبه اول را کسب کرد.
 مهدی عبدلی در پایه دهم رشته قرائت تحقیق، علیرضا بابایی پایه دوازدهم رشته مداحی وحسین فخارپایه دهم در رشته تفسیربه ترتیب رتبه های سوم ، چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.
در این دوره از مسابقات مبینا محمدی متوسطه اول رشته حفظ ۱۰جزء به رتبه سوم دست یافت.
فاطمه رمضانی پایه هفتم رشته قرائت تحقیق، زهرا رمل محمره پایه یازدهم رشته تفسیر و فرشته زارعی پایه دهم رشته نهج البلاغه هم به رتبه پنجم کشوری این دوره از مسابقات دست یافتند.
وی ادامه داد: در مرحله استانی این دوره ازمسابقات ۸۷ دانش آموز و ۱۰ فرهنگی پس ارزیابی در فضای مجازی برگزیده شده و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز یادآورشد: ۸۰ هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی این دوره از مسابقات شرکت کردند.
 در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در ۱۴ رشته پسران و ۱۲ رشته دختران دانش آموز مقطع  اول و دوم متوسطه به صورت غیرحضوری به رقابت پرداختند.
فهمیده بیان داشت: شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت قرآن، ترتیل قرآن، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و مداحی رقابت کردند.
وی یادآور شد: این دوره از مسابقات در۲ بخش آوایی شامل قرائت قرآن، ترتیل قرآن، اذان و مداحی و پژوهشی شامل تفسیر، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز هدف از برگزاری این دوره از مسابقات را ترویج فرهنگ معنویت و پیروی از راه اهل بیت (ع)، توسعه وترویج فرهنگ قرآنی، تقویت روحیه معنوی دانش‌آموزان، رشد و پرورش استعداد دانش‎آموزان، استعدادیابی و استعدادپروری چهره‌های قرآنی ذکر کرد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =