امام جمعه کرمانشاه: مردم به دنبال اخبار صحیح هستند

کرمانشاه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه مردم به دنبال اخبار صحیح و سالم هستند، گفت: با اخبار صحیح جامعه مدیریت می‌شود.

روابط عمومی دفتر امام جمعه روز پنجشنبه به نقل از آیت الله «مصطفی علما» در آیین معارفه مدیر جدید خبرگزاری مهر استان کرمانشاه، بی طرفی در کنار اخبار سالم و درست را از موارد اعتبار یک خبرگزاری دانست و بر ضرورت صداقت اخبار تأکید کرد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: اعتبار یک خبرگزاری سلامت خروجی‌های آن است، ضمن این که باید یک خبرنگار بی طرف بوده و برای نفوذ در دل مردم باید اخباری جامع، صادق، سالم و همه جانبه را در گستره جامعه انتشار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: در قرآن کریم بیش از ۷۰ مورد توصیه به صبر شده است، لذا یک خبرنگار باید، ضمن این مراقبت نماید خبر او سوخت نشود اما باید نسبت به صحت و سقم آن صبر پیشه کرده و جستجوی گسترده ای معمول دارد تا خبر وی جعلی نبوده و از اعتبار لازم برخوردار باشد.

«امیر مهتران» از جوانان فعال رسانه ای استان کرمانشاه به عنوان مدیر خبرگزاری مهر در استان معرفی شد.

 استان کرمانشاه حدود ۳۰ نشریه محلی مجوزدار دارد و در مجموع بیش از ۱۲۰ رسانه شامل خبرگزاری، پایگاه خبری، نشریات محلی و دفاتر روزنامه‌های سراسری در این استان فعال است.