کارگاه تولیدی غیرمجاز در اراضی ملی شاهین‌دژ تخریب شد

مهاباد- ایرنا- بخشدار بخش کشاورز شاهین‌دژ گفت: یک واحد کارگاه تولیدی بلوک زنی که با تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی ملی بخش مرکزی این شهرستان احداث شده بود با حکم مراجع قضایی تخریب و زمین آن رفع تصرف شد.

صمد اکبری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، حکم قلع و قمع این کارگاه واقع در روستای "قره قوینلوی" بخش مرکزی این شهرستان، با حضور کارشناسان ‌اداره امور اراضی و امور حقوقی جهاد کشاورزی، نماینده دادستان و مأموران یگان امداد فرماندهی انتظامی این شهرستان اجرا شد.

وی ادامه داد: با اجرای این حکم بیش از ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی به منظور جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در این روستا خلع‌ید شد.

بخشدار بخش کشاورز شاهین‌دژ اظهار داشت: امسال همچنین ۱۲ هکتار از اراضی ملی تصرف شده حاشیه زرینه‌رود که توسط سودجویان به صورت غیرمجاز به کشت نهال و زراعت اختصاص یافته بود، نیز رفع تصرف شد.

اکبری تاکید کرد: شهروندان چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرها را دارند ابتدا استعلام‌های لازم در این خصوص از طریق اداره نهادهای دولتی انجام داده و از خرید هرگونه زمین فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۹۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۲۵ هزار هکتار به صورت آبی به زیرکشت می‌رود. 

این شهرستان با ۹۶ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و ۲۲۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =