ادارات کرمانشاه موظف به انعکاس مناسب خدمات دولت شدند

کرمانشاه- ایرنا- شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه، دستگاه‌های اجرایی استان را به همکاری با رسانه‌ها برای انعکاس دستاوردها و خدمات دولت با شیوه‌های جذاب، خلاقانه و موثر موظف کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه روز سه شنبه در نشست این شورا با تاکید بر ضرورت پوشش رسانه‌ای مناسب دستاوردها و عملکرد دولت به ویژه طرح های افتتاحی در هفته دولت گفت: دولت فعلی، دولت کار، تلاش و پشتکار است، در عین حال بسیار مظلوم واقع شده زیرا بخش زیادی از مشکلات فعلی از توان دولت خارج است اما او باید پاسخگوی آن باشد.

بهرام فاضلی زاد افزود: دولت بیشتر از توان خود و باجدیت در حال مدیریت مسایل و مشکلات کشور بوده، هرچند ممکن است مشکلاتی هم وجود داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از همه رسانه ها خواست که در مطالب خود ملاحظات و ضرورت های برگزاری کنکور سراسری را در نظر بگیرند زیرا برگزاری این رویداد علمی ضررهای به مراتب کمتری از برگزار نشدن آن دارد و تکلیف میلیون ها دانش آموز و سرباز را روشن می کند.

همچنین مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه گفت: اطلاع رسانی عملکرد دولت تحت تاثیر مستقیم تحریم های ظالمانه، بیماری کرونا و تلاش عده ای برای تحریف دستاوردهای دولت با هدف القای ناکارآمدی است.

وحید خسروی اضافه کرد: از همه رسانه‌ها توقع داریم که عملکرد دولت را با توجه به این سه موضوع اطلاع رسانی کنند.

خسروی، همدلی و هم افزایی جامعه رسانه‌ای استان را در پوشش عملکرد دولت در هفته دولت و نیز سال پایانی آن ضروری دانست و اظهار کرد: ما معتقد نیستیم که دستاوردهای موجود به نام دولت یا یک فرد خاص منعکس شود زیرا این خدمات متعلق به نظام است و طبعاً باید به اطلاع همه مردم رسانده شود.

او عنوان کرد: فضای رسانه‌ای استان کرمانشاه وضعیتی پویا دارد و از نظر کمی و کیفی هم مطلوب است.

خسروی همچنین با اشاره به طلب برخی از نشریات استان از دستگاه‌های دولتی گفت: برخی اسناد مناقصه، چند سال پیش در نشریات منتشر شده اند اما آنها هنوز هزینه این کار را دریافت نکرده اند که لازم است این موضوع پیگیری و رسیدگی شود.

در این جلسه که با حضور نمایندگان نهادهای فرهنگی استان برگزار شد، مصوب شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شاخص های عمده فعالیت ها و عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم را به صورت بررسی مقایسه ای تهیه و تدوین کند و نیز با دستور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به دستگاه‌های زیرساختی استان، آنها موظف به همکاری با صدا و سیما و سایر رسانه ها برای پوشش عملکرد خود به مناسبت هفته دولت شوند.

در این جلسه همچنین تاکید شد که تنها به انتشار صرف دستاوردهای دولت اتکا نشود بلکه نحوه انتشار و قالب آن نیز مورد توجه جدی قرار گیرد و برای این کار از شیوه های جذاب، خلاقانه و تاثیرگذار بهره گرفته شود.

اخبار مرتبط