۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83915750
۰ نفر

برچسب‌ها

باغات سیب در اردبیل توسعه می‌یابد

اردبیل - ایرنا - مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از ترویج احیا و توسعه باغات سیب گوشت قرمز در این استان خبرداد.

به گزارش ایرنا ، علیرضا خواجوی روز پنجشنبه اظهارداشت: مرحله اول این طرح با برنامه‌ریزی، حمایت و پشتیبانی دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و برنامه‌های آموزشی و ترویجی توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین آغاز شد. 

وی افزود: در روستاهای پایلوت طرح شامل گرده و سقزچی آموزش‌های لازم در زمینه زمان، نحوه نحوه پیوندزنی، اصول هرس و مدیریت باغات این گونه ارزشمند توسط کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان نمین به زنان روستایی و باغداران علاقه‌مند ارائه شد.

وی گفت: شناسایی باغداران دانش بومی در تکثیر و نگهداری سیب گوشت قرمز، شناسایی مناطق پراکنش این گونه ، هدف‌گذاری برای ترویج کشت ، افزایش پایه‌های سیب گوشت قرمز و احیای باغات موجود در روستاهای پایلوت طرح و تهیه نشریه ترویجی از اقدامات انجام شده در سال اول اجرای این طرح در استان می‌باشد.  

سیب‌های گوشت قرمز به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجه موادآنتی اکسیدانت، رنگ جدید و بازارپسندی در سال‌های اخیر در کشورهای مختلف مورد مطالعه قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =