کلاهبردار ۱۷ میلیاردی فروش املاک در مریوان دستگیر شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: فردی که با عناوینی چون فروش املاک از شهروندان مریوانی ۱۷ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

سردار علی آزادی روز پنجشنبه اظهار داشت: بدنبال شکایت تعدادی از شهروندان مریوانی مبنی بر اینکه فردی کلاهبردار با روش‌ها و ترفندهای مختلف از آنها کلاهبرداری کرده است مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات میدانی و جمع آوری اسناد و مدارک لازم، مشخص شد فرد مورد نظر با عناوینی چون فروش املاک و مستغلات اعتماد شهروندان را جلب و پس از اخذ مبالغی بالا به عنوان پیش پرداخت تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی مطالبات مال باختگان نبود.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه با راهنمایی مال باختگان و هماهنگی مراجع قضایی، متهم شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر شد، گفت: تعدادی از شهروندان از این فرد کلاهبردار شاکی بوده و در بررسی های تخصصی به عمل آمده مشخص شد مبلغی بیش از ۱۷ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شده است.

سردار آزادی با اشاره به اینکه متهم با هماهنگی مراجع قضایی روانه زندان شد، از شهروندان درخواست کرد چنانچه کسانی دیگر از این متهم شکایت دارند به پلیس آگاهی شهرستان مریوان مراجعه کنند.

سامانه ترخیص وسایل نقلیه در مراکز پلیس +۱۰ کردستان راه راندازی شد 

جانشین فرماندهی انتظامی استان از راه اندازی سامانه ترخیص وسایل نقلیه در مراکز پلیس +۱۰ خبر داد.  

سرهنگ رسول برزویی در مراسم راه اندازی سامانه ترخیص وسایل نقلیه در مراکز پلیس +۱۰ گفت: از این پس  نیازی به مراجعه و حضور مالکان محترم وسائل نقلیه برای ترخیص وسیله نقلیه خود به راهور نبوده و مالکان می‌توانند برای انجام فرآیند ترخیص وسیله نقلیه خود به دفاتر سطح شهر سنندج ( ۷ دفتر) مراجعه و در اسرع وقت خدمت مذکور در دفتر انجام شود.

وی اضافه کرد: با تمهیدات صورت گرفته در آینده نزدیک با صدور ابلاغیه از مرکز سامانه ترخیص وسائل نقلیه در سایر شهرستان‌های استان نیز راه اندازی می‌شود.

سرهنگ برزویی در خصوص فرآیند ترخیص وسائل نقلیه در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اظهار داشت: با راه اندازی سامانه مذکور، از این پس در دفاتر  نیازی به مراجعه مالکان وسائل نقلیه به راهور نبوده و مالکان وسایل نقلیه می‌توانند پس ازانجام مراحل رفع توقیف در یگان توقیف کننده خودرو و یا موتور سیکلت با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند.

وی افزود: کاربر دفتر بعد از بررسی مدارک و احراز هویت مالک اقدام به اسکن اصل مدارک در سامانه و ارسال آن به راهور اقدام، سپس کارشناسان راهور مدارک ارسالی را که به صورت سیستمی ارسال شده بررسی و چنانچه مانعی برای ترخیص وسیله نقلیه وجود نداشته باشد، آن را تائید می‌کنند.

سرهنگ برزویی یادآور شد: تائید ترخیص وسیله نقلیه در سامانه توسط کارشناسان راهور، پیامک با مضمون مقدار هزینه پرداختی توسط مالک بابت هزینه جرثقیل و پارکینک به همراه شماره کارت مجازی تعریف شده در سامانه برای مالک ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: مالک وسیله نقلیه بعد از پرداخت هزینه‌ها(پرداخت در کلیه دستگاه‌های ATM امکانپذیر است) با در دست داشتن برگه پرداختی و رسید دفتر خدمات اکترونیک انتظامی به پارکینگ مراجعه و اقدام به تحویل وسیله نقلیه خود کند.

پیشنهاد رشوه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی توسط مامور وظیفه شناس پلیس راه بانه رد شد 

رییس بازرسی فرماندهی انتظامی استان کردستان از امتناع مامور وظیفه شناس پلیس راه بانه به پیشنهاد رشوه راننده متخلف خبر داد و گفت: ماموران پاسگاه پلیس راه بانه حین گشت زنی در محور بانه به سقز یک دستگاه سواری پژو که اقدام به تخلف سبقت غیرمجاز کرده بود را متوقف کردند

سرهنگ اردشیر جهانفر افزود: در همین حین سرنشین خودرو با مراجعه به ماموران اعلام کرد که راننده که همسرش است فاقد گواهینامه رانندگی بوده لذا برای چشم پوشی از تخلفات با وسیله نقلیه اقدام به پرداخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به عنوان رشوه به مامور پلیس راه کرد.

رییس بازرسی فرماندهی انتظامی کردستان اضافه کرد: مامور صدیق و وظیفه شناس پلیس راه مراتب را صورتجلسه و برای سیر مراحل قانونی تحویل پاسگاه انتظامی سبدلو شهرستان بانه داد.

دستگیری سارق و کشف ۱۴ فقره سرقت اماکن خصوصی ساختمان نیمه کاره در سنندج 

رییس پلیس آگاهی استان کردستان از شناسایی و دستگیری یک سارق و کشف ۱۴ فقره سرقت اماکن خصوصی نیمه کاره در سنندج خبر داد.  

سرهنگ عبدالله فاتحی اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند یک سارق سابقه دار را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در یک عملیات دستگیر و مقادیری اموال مسروقه در محل اختفای متهم کشف کنند.

وی افزود: در تحقیقات از متهم دستگیر شده به ۱۴ فقره سرقت اماکن خصوصی ساختمان نیمه کاره معترف که اموال رابه یک نفر مالخربا هویت معلوم فروخته شناسایی ودستگیر شد.

سرهنگ فاتحی با اشاره به این که در این خصوص پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد، گفت: با راهنمایی سارق محل های سرقت بازسازی مقداری اموال از وی کشف شده به مالباختگان تحویل شد.

رییس پلیس آگاهی کردستان به شهروندان توصیه کرد اماکن و وسایل موجود در منزل یا محل کار را به تجهیزات بازدارنده و ایمنی، یا نگهبان ثابت، دوربین‌های کنترل کننده مجهز کنند و درحفظ و نگهداری اموال خود همواره کوشا باشند.

اعزام مشمولان به خدمت بدون تزریق واکسن منژیت بلامانع است 

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه اعزام مشمولان به خدمت بدون تزریق واکسن منژیت بلامانع است، افزود: عدم تلقیح واکسن مننژیت به مشمولان قانون خدمت وظیفه عمومی در موقع اخذ دفترچه اعزام، منعی در راستای اعزام آنان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح ایجاد نمی‌کند.

 سرهنگ علی مجیدی گفت: در همین راستا ثبت درخواست متقاضیان اعزام به خدمت دوره ضرورت با ارائه گواهی تزریق واکسن های کزاز و دیفتری بلامانع بوده و در صورت نیاز به تزریق واکسن مننژیت، نسبت به تلقیح آن در مراکز آموزشی نیروهای مسلح اقدام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =