۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83915737
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین مانع در تولید داخل بحث کیفیت است

رشت – ایرنا- رئیس مرکز خدمات ساخت داخل و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین مانع در تولیدات داخل کشور بحث کیفیت است.

 سید محمد هادوی روز پنجشنبه در نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن استان گیلان در رشت اظهار داشت: کیفیت کالای ایرانی را خود تولیدکنندگان به آن شدتی که باید باشد، قبول ندارند، باید به شعار کالای ایرانی افتخار ایرانی،  برسیم اما می دانیم که فاصله داریم.

وی فناوری روز و تجهیزات و مواد اولیه را عوامل موثر بر کیفیت خواند و افزود: برخی از تولیدات توجیه اقتصادی برای تولید ندارند باید با ارتباط با دنیا وارد و استفاده کنیم ضن اینکه بعضی اقلام را تولید می کنیم اما اصرار به واردات داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه جهش تولید، مدیریت و کنترل واردات، تنظیم بازار و توسعه صادرات از محورهای اصلی در صنعت است، اضافه کرد: محور همه این موارد توسعه ساخت داخل و تولید و تعمیق بخشیدن به ساخت در داخل کشور است.

رئیس مرکز خدمات ساخت داخل و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت ارتباط بین صنعت و دانشگاه و توجه به این مهم تاکید کرد: یخ صنعت و دانشگاه باید بشکند هر دو زیرساخت های لازم را دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع ثبت سفارشات خاطرنشان کرد: این مهم به استان ها محول شده البته در برخی موارد علاوه بر استان ها، ستاد وزارت نیز باید نظر بدهد ضمن اینکه استان ها مورد وثوق وزارت است و آن چیزی را که تایید می کند مورد قبول این ستاد است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان داشت: در عرصه قانونگذاری نمایندگان مجلس برای حمایت از جایگاه تولید با توجه به اینکه اسناد بالادستی این اختیار را داده همیشه تلاش کرده و چیزی کم نگذاشته اند.

کاظم دلخوش با اشاره نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: ۱۴ سالی است که شعارها بیشتر در موارد اقتصادی بوده و امسال نیز به جهش تولید تاکید کرده اند.

وی با بیان اینکه تحریم ها، برخی مشکلات اجرایی و غیره همه دست به دست هم داده و کار را برای تولیدکنندگان سخت کرده ، خاطر نشان کرد: امیدواریم که شرایط طوری فراهم شود تا مردم از نعمت های خدادادی و ظرفیت ها بهره ببرند.

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امنیت برای سرمایه گذاری و تولید باید مورد توجه باشد، تصریح کرد: جزیره ای فکر کردن در برخی دستگاه ها موجب می شود سرمایه گذاران دچار مشکل شوند.

در این مراسم صاحبان ۲۵ واحد صنعتی نمونه در استان گیلان تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =