مازاد هزینه سرویس دانش‌آموزان شیراز تسویه شد

شیراز- ایرنا- مدیرمالی سرویس مدارس شهر شیرازعنوان کرد:باشیوع کرونا و تعطیلی مدارس، بازپرداخت مازاد هزینه سرویس دانش‌آموزان به حساب اولیای متقاضی واریز شد.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علیرضا قبادی افزود:  بیش از ۴۶هزار دانش‌آموز قسط سوم هزینه سرویس خود را پرداخت کرده بودند که با توجه به تعطیلی مدارس و شیوع کرونا به عنوان مازاد لحاظ شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمهیدات بازگشت این وجه به حساب اولیا فراهم شد.

او  اظهار کرد: پس از تایید مصوبه کارگروه ماده ۱۸ توسط فرمانداری شیراز در ۲۹ خرداد ماه جاری، مبنی بر بازگشت مازاد پرداختی به اولیا، بلافاصله شرایط دریافت شماره حساب از اولیا مهیا شد. خانواده‌ها تا پایان تیر ماه مهلت داشتند با ورود به سامانه درخواست خود را مبنی بر برگشت وجه و ارائه شماره حساب ثبت کنند و یا نگه‌ داشتن مبلغ به عنوان اعتبار سال آینده سرویس دانش‌آموز را انتخاب کنند.

قبادی با اشاره به اینکه حدود ۲۵هزار و ۵۰۰ نفر از اولیا در این زمان درخواست برگشت وجه را در سامانه ثبت کردند، گفت: از آنجا که به منظور سهولت کار خانواده‌ها از آنان شماره کارت خواسته شده بود، شماره کارت‌های ثبت شده متعلق به بیش از ۳۰ بانک بود، روند بازگشت وجه نیاز به هماهنگی‌ و همراهی بانک‌ها داشت.

مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیراز ضمن قدردانی از کمیسیون هماهنگی بانک‌ها و سرپرستی بانک‌های استان فارس که حداکثر همکاری را با سازمان دانش‌آموزی برای برگشت این وجوه داشته‌اند، گفت: خوشبختانه این امر به پایان رسید و ۲۵هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان وجه واریزی خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر تنها حدود ۵۰۰ نفر از اولیا وجه خود را دریافت نکرده‌اند که علت آن ثبت شماره کارت اشتباه، انقضای تاریخ اعتبار برخی کارت‌ها یا اشتباه در ثبت اسم بانک در سامانه توسط اولیا بوده که از هفته آینده به آنان اطلاع رسانی می‌شود تا وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را تصحیح کنند.

مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیراز ادامه داد: خانواده‌هایی که تقاضای برگشت وجه دارند و در مرحله قبل گزینه اعتبار کیف پول را انتخاب کرده‌اند، این امکان را دارند که مجدد وارد سامانه شوند و ضمن ثبت تقاضای برگشت وجه شماره حساب خود را وارد کنند.

قبادی با تاکید بر اینکه وجوه سرویس مدارس در حساب جاری مدرسه که حساب دولتی است و هیچ‌گونه سودی به آن تعلق نمی‌گیرد، واریز و نگهداری ‌می‌شود، گفت: شایعات پیرامون سود حساب کاملا اشتباه و بی اساس است و مسوولان مربوط و نهادهای نظارتی ذی‌صلاح کاملا به این امر واقف هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha