۵۸ طرح هفته دولت در مراغه بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار مراغه گفت: در طول ایام گرامیداشت هفته دولت، ۵۸ طرح عمرانی و خدماتی با ۱۶۷میلیارد تومان اعتبار در شهرستان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

سیدعلی موسوی حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این هفته، ۳ طرح عمران شهری با حدود ۸.۸ میلیارد تومان و ۱۵ طرح عمران روستایی در بخش های مرکزی و سراجو با حدود ۱.۴ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: در بخش عمران شهری، طرح های احداث بازار آرد و غلات، فرهنگسرای ولایت و زیپ لاین پارک یادگاران افتتاح می شود.

موسوی حسینی با اشاره به بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری در این شهرستان گفت: طرح توسعه راهکارهای هوشمند امین در قالب کارخانه تبلت سازی با ۸۰ میلیارد تومان و جایگاه سوخت سهند خداجو نیز با چهار میلیارد توامن سرمایه گذاری بخش خصوصی در هفته دولت امسال افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی نیز ۱۱ طرح با حدود ۸.۴ میلیارد تومان اعتبار مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که حاصل آن رونق اقتصادی و اشتغال زایی در این بخش خواهد بود.

وی افزود: در هفته دولت امسال سه طرح برق رسانی با ۱.۴ میلیارد تومان و ۱۱ طرح گازرسانی به روستاهای این شهرستان با بیش از ۲.۵ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: مدرسه خیرساز ۶ کلاسه روستای کرمجوان با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه نیز در این هفته توسط بنیاد افتتاح خواهد شد.

فرماندار مراغه گفت: همچنین در بخش آب و فاضلاب شهری و روستایی، یک طرح توسعه و تجهیز با ۲ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

موسوی حسینی افزود: سه طرح عمران و بهسازی در مناطق شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۴۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شامل احداث و مقاوم سازی ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی، اجرای طرح های هادی روستایی و نیز مجتمع تجاری خدماتی سهند به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: در بخش عمران روستایی نیز ۱۵ طرح عمرانی با ۱.۴ میلیارد تومان اعتبار در روستاهای بخش مرکزی و سراجو افتتاح و پنج طرح دیگر نیز در روستاهای بخش سراجو با ۳۳۰ میلیون تومان اعتبار کلنگ زنی خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، آیین‌های فرهنگی غبارروبی مزار شهدا، یادواره شهدای کارمند شهرستان و نیز دیدار با خانواده های معظم شهدا برگزار می شود.

افزایش اعتبارات دهیاری ها در دولت تدبیر و امید

فرماندار مراغه گفت: بیشترین میزان اعتبارات تخصیص یافته به دهیاری ها در طول سال های اخیر در دولت تدبیر و امید بوده است.

موسوی حسینی افزود: در طول سال های ۹۲ تاکنون، ۶۸ میلیارد تومان اعتبار به غیر از اعتبارات ردیف دار و اعتبارات دستگاه های اجرایی و خدمات رسان به دهیاری های بخش مرکزی و سراجوی این شهرستان تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: ۹۰ درصد از این اعتبارات در دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت های روستایی به دهیاری های این شهرستان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به بهره برداری از گازرسانی به ۱۱ روستای این شهرستان در هفته دولت امسال گفت: متاسفانه وضعیت گازرسانی به روستاهای این شهرستان به دلیل کم جمعیت بودن برخی از روستاها مناسب نیست.

موسوی حسینی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، گازرسان به ۳۶ روستای این شهرستان نیز در دست اجراست.

اوی افزود: هم اکنون نیز عملیات اجرایی زیرگذر داش آتان آغاز شده و پل زیرگذر مغانجیق و خداجو نیز با تخصیص اعتبارات لازم اجرایی و تکمیل خواهند شد.

وی با اشاره به روند اجرایی آزادراه مراغه- هشترود اظهار داشت: با توجه به تلفات بالای انسانی در ۴۵ کیلومتر حدفاصل مراغه تا نظر کهریزی، بهره برداری از ۴۵ کیلومتر قطعات دوم و سوم این طرح از بروز حوادث ناگوار ترافیکی خواهد کاست.

آیین های هفته دولت به صورت مجازی برگزار می شود

فرماندار مراغه گفت: با توجه به لزوم رعایت موازین بهداشتی در ایام کرونا، آیین های هفته دولت به صورت مجازی برگزار می شود.

موسوی حسینی افزود: همچنین برخی از آیین ها و افتتاح ها که با حضور مهمانان کشوری برگزار خواهد شد، با کمترین حضور فیزیکی و با حداقل افراد و رسانه ها برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: هفته دولت فرصتی برای پاسداشت و تبیین عملکرد دستگاه های اجرایی و خدمات رسان بوده لیکن امسال با توجه به بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، اطلاع رسانی آیین های این هفته از طریق فضای مجازی و رسانه ها به صورت غیرحضوری خواهد بود.

آیین های عزاداری حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فرهنگ سازی رسانه‌ای باشد

فرماندار مراغه گفت: با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت عمومی، آیین های عزاداری حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فرهنگ سازی رسانه ای باشد.

موسوی حسینی افزود: در برگزاری آیین های ملی و مذهبی به ویژه ایام سوگواری محرم، رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هیات های حسینی و عزاداران حسینی ضروری است.

وی ادامه داد: صیانت از سلامت و امنیت جامعه از تاکیدات مهم پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) به ویژه سالار شهیدان امام حسین (ع) بوده و از این رو، رعایت موازین بهداشتی در ایام محرم مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عزاداری حسینی به هیچ عنوان تعطیل نخواهد شد اضافه کرد: با توجه به بیماری کرونا در جامعه، محدودیت ها در نحوه اجرای آیین های عزاداری باید رعایت شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: متاسفانه همکاری مناسبی از سوی هیئت های حسینی در زمینه رعایت موازین بهداشتی انجام نمی شود.

اصغر تنومند افزود: با وجود برگزاری جلسه و دعوت برای توجیه بهداشتی هیئت های حسینی، همراهی از سوی هیچ یک از هیئت های حسینی این شهرستان انجام نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به عدم رعایت موازین بهداشتی در ایام محرم توسط برخی عزاداران و هیئت های حسینی، به احتمال فراوان شاهد تشدید شیوع بیماری کرونا در این شهرستان خواهیم بود.

تنومند اضافه کرد: برای آمادگی های لازم برای مقابله با موج جدید ابتلا به این بیماری، تخت های بیمارستانی، تجهیزات و داروهای لازم برای روند احتمالی درمان در این شهرستان آماده شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =