در برگزاری مراسم عزاداری تابع ستاد کرونا هستیم

تهران- ایرنا- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین گفت: با اینکه به برخی از بندهای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به ویژه زمان و نحوه ابلاغ ایراداتی وارد است ولی در برگزاری مراسم عزاداری محرم تابع دستورات ستاد کرونا هستیم.

حجت الاسلام سیدکمیل موسوی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هیأت‌های عزاداری مجوزدار شهرستان ورامین نیز تلاش دارند تا در برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تمام نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا را اجرا کنند.
وی اظهار کرد: با اعلام دیرهنگام ستادملی مبارزه با کرونا، عزاداری در مکان‌های مسقف ممنوع است و البته این ناهماهنگی و تغییر رودیکردها در بیان ابلاغیه‌ها،بیشترین خسارت را به مجموعه‌های هیأتی وارد کرده و تغییر ناگهانی مکان برگزاری مراسم عزاداری، بسیار دشوار و پرهزینه است.
وی تصریح کرد: اگر چه به برخی از پروتکل‌ها و نحوه ابلاغ و اجرای آن ایراداتی وارد است ولی، بر این باوریم که تصمیمات اتخاذ شده در خصوص برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) لازم‌الاجراست تا نظم حاکم بر جامعه متلاطم نگردد و باری بر دوش مدافعان عزیز و دلسوز سلامت افزوده نشود.
موسوی گفت: از مدیران و مسوولین هیأت‌ها و محافل مذهبی درخواست می‌شود تا مراسم و محافل عزاداری خود را در اماکن روباز برگزار نموده و مانند همیشه مقتدر و پرتلاش، شعائر حسینی را تعظیم و معارفه حقه علوی را در قالب برنامه‌های جدید و متناسب با شرایط فعلی کشور، حفظ کند.
وی افزود: ۱۱۰ هیأت مذهبی درشهرستان ورامین مجوز برپایی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان را دریافت کرده‌اند که تمامی این هیأت‌ها با هماهنگی به عمل آمده در مدارس، اماکن ورزشی روباز و برخی از بوستان‌ها، اقامه عزای حسینی می‌کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =