اسقف اعظم خلیفۀ ارامنه تهران درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت

تهران-ایرنا- اسقف اعظم خلیفه ارامنه تهران با صدور پیامی در گذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا اسقف اعظم «سیبوه سرکسیان» خلیفه ارامنه تهران درگذشت آیت‌الله تسخیری را به رهبر معظم انقلاب و خانواده ایشان به ویژه برادر مرحوم، محمدمهدی تسخیری رییس مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها تسلیت گفت.

در پیام تسلیت اسقف اعظم خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران آمده است: با نهایت تأثر و تأسف اطلاع یافتیم که مجتهد فقید و برجسته آیت‌الله محمدعلی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب و مشاور رهبری در امور جهان اسلام در ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ دار فانی را وداع گفتند.

وی افزوده است: ایشان در طول زندگی پربار خود خدمات ارزشمند فراوانی را در راستای هم‌اندیشی و ایجاد تفاهم در میان ادیان و فرق مختلف ایرانی ارائه نمودند به‌طوری که ضمن رابطه‌ای بسیار صمیمی و عمیق با جامعه مسیحی ارامنه گریگوری ایران در طی سالیان متمادی با حضور در مجامع بین‌المللی مختلف در ایران، لبنان و حوزه مسیحی آنطیلیاس، ژنو و قطر دوستی و مودت عمیق خود را عملاً اثبات نمودند.

اسقف اعظم سرکسیان تاکید کرده است: این‌جانب می‌بایست اعلام دارم که در طی ۳۰ سال گذشته با مرحوم دوستی و رابطه‌ای بس عمیق، صمیمی و خالصانه‌ای را داشته‌ام. این ضایعه دردناک را برحضرتعالی و خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و علو درجات و مغفرت را از خداوند متعال برای روح بلند ایشان و صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =