یکه‌تازی کرونا در استان اردبیل با ۴۳ بیمار بستری جدید و فوت هفت نفر

اردبیل- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را در تشریح و اعلام کرد: طی شبانه روز گذشته ۴۳ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و هفت نفر دیگر از مبتلایان جان باختند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۳ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۲۴ نفر در اردبیل، سه نفر در پارس‌آباد، ۱۰ نفر در مشگین‌شهر، پنج نفر در گرمی و یک نفر در خلخال بستری و در حال مداوا هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۸۱ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: خوشبختانه طی شبانه روز گذشته ۳۳ نفر با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و بیله‌سوار در وضعیت قرمز، شهرستان‌های مشگین‌شهر، خلخال، کوثر و گرمی در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سرعین، نمین و نیر در وضعیت زرد و شهرستان اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.

دکتر حبیب‌زاده، از هم اهالی استان اردبیل خواست تا برای مهار بیماری کرونا، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

استان اردبیل پس از حدود سه هفته همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و با وجود کاهش نسبی تعداد مبتلایان جدید، میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان با نوسان جزئی، ثابت مانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =