رییس کمیته امداد: جمع‌آوری صدقات الکترونیکی می‌شود

شاهرود - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: جمع آوری صدقات، برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و کم کردن مراجعات به در خانه ها، به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

سید مرتضی بختیاری که روز پنجشنبه برای بازدید از نمایشگاه تولیدات فرهنگی اقشار زیر پوشش کمیته امداد استان سمنان به شاهرود سفر کرده در گفت و گو با ایرنا افزود : در  دوره شیوع ویروس کرونا و به خاطر رعایت شیوه نامه های بهداشتی امکان جمع آوری صندوق صدقات  درب منازل نبود ، و به همین خاطر جمع آوری وجوهات صندوق‌های صدقات منازل کم شد .

وی افزود : در مرحله دوم  اجرای طرح " ایران همدل " برای جمع آوری کمک ها از کد دستوری *14#  استفاده شد که وجوهات حاصله برای اطعام حسینی هزینه می شود .

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد : در این کد دستوری که در اختیار مردم قرار گرفته گزینه هایی مانند  صدقه ، کمک به ساخت منزل محرومان ،کمک به دانش آموز  و اشتغال پیش بینی شده است.

بختیاری با بیان این که توسعه مراکز نیکوکاری با محوریت مسجدها ، هیات امنا و امام جماعات  هم در دستور کار است ، گفت : مراکز نیکوکار در مسجدها تنها به مددجویان کمیته امداد کمک نمی کنند بلکه مددجویان بهزیستی و کسانی که در محله های کم برخوردار هستند را نیز شامل می شود.

  وی با بیان این که کمیته امداد به فرموده رهبری امدادرسانی را مردمی کرد، افزود : با کارهایی که در شاهرود انجام شده ، این خواسته رهبری هم محقق گردیده است.

بختیاری تولیدات مراکز نیکوکاری شاهرود را الگوی خوبی برای توانمند سازی در کشور خواند .

 وی گفت : شهرستان شاهرود شهیدان پرآوازه ، علما و بزرگانی را معرفی کرده  که در عرصه های مختلف برای کشور و جهان اسلام افتخارآفرین بودند.

رییس کمیته امداد کشور پس از دیدار با اقشار زیر پوشش و نیز بازدید از نمایشگاه فرهنگی به دامغان عزیمت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =