ماسک و محلول ضدعفونی برای هیات‌های مذهبی فارس تامین شد

شیراز-ایرنا-رئیس صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه برای تامین ماسک و محلول ضدعفونی هیات های مذهبی در استان مشکلی وجود ندارد، گفت: هیات های مذهبی برای دریافت ماسک و محلول ضدعفونی به شورای هیات های مذهبی مراجعه کنند.

به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا، حمیدرضا ایزدی افزود: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله (ع) و نیاز هیات های مذهبی و عزاداران حسینی به ماسک و محلول ضدعفونی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مصوب کرد که این سازمان نسبت به تامین ماسک و محلول ضدعفونی اقدام کند.
وی ادامه داد: با توجه به این امر جلسات جداگانه ای با تولیدکنندگان ماسک و محلول ضدعفونی و شورای هیات های مذهبی برگزار و قرار شد ماسک با قیمت هر عدد  ۱۲۰۰ تومان، محلول  ۴  لیتری ضدعفونی دست با قیمت  ۱۲۲ هزار و  ۵۰۰  تومان، محلول  ۲۰  لیتری ضدعفونی سطوح با قیمت ۱۲۰ هزار تومان و  ۱۰ لیتری ضدعفونی سطوح با قیمت  ۶۵ هزار تومان، در اختیار هیات های مذهبی قرار گیرد.
به گفته رئیس صنعت، معدن و تجارت استان فارس، ماسک و محلول ضدعفونی با حواله شورای هیات های مذهبی در اختیار این هیات ها قرار می گیرد و آنها باید برای دریافت حواله به شورای خود مراجعه  کنند.
ایزدی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، این سازمان با دعوت از تولیدکنندگان و فعال کردن واحدهای تولیدی، توانست نیاز استان را تامین کند به گونه ای که تا پیش از شیوع ویروس کرونا تنها  ۲ واحد تولیدی ماسک در استان وجود داشت که اکنون این تعداد به بیش از  ۲۰ واحد فعال رسیده و روزانه به طور میانگین  ۴۵۰  هزار ماسک در استان تولید و در اختیار بیمارستان ها، داروخانه ها و مراکز عرضه قرار می گیرد تا مردم به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.
وی ادامه داد: ظرفیت تولید ماسک در استان  ۲ میلیون عدد است و در صورت نیاز این ظرفیت فعال می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: همچنین تا پیش از شیوع ویروس کرونا، هیچ واحد تولید محلول ضدعفونی وجود نداشت، در حالی که اکنون  ۱۸ واحد در استان به تولید این محصول می پردازند.
ایزدی همچنین به نظارت بر تولید و توزیع ماسک و محلول ضدعفونی اشاره کرد و افزود: در بازرسی های به عمل آمده از مراکز صنفی عرضه کننده ماسک،  ۱۲  واحد متخلف با تخلف گرانفروشی شناسایی شدند و پرونده تخلف آنها به ارزش ریالی  ۴۸ میلیون و  ۳۴۰ هزار ریال برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
رئیس سازمان صمت فارس از مردم استان خواست در صورت مشاهده تخلف در عرضه محصولات بهداشتی و تخلفات صنفی موارد را از طریق تلفن  ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع دهند، تا در دستور کار بازرسان قرار گیرد.

اخبار مرتبط