بیش از ۵۵ هزار داوطلب آزمون سراسری در کرمان به رقابت می‌پردازند

کرمان - ایرنا - رییس روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان همزمان با سراسر کشور، ۵۵ هزار و ۵۱۸ داوطلب کنکور سراسری سال ۹۹ در این استان و ۶ هزار و ۴۰۰ نفر در پنج حوزه دانشگاه شهید باهنر کرمان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به رقابت می پردازند.

شکوفه جوادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کنکور سراسری سال ۹۹ در چهار نوبت صبح روز چهارشنبه، صبح روز پنجشنبه، صبح روز جمعه و صبح روز شنبه در تاریخ های ۲۹، ۳۰، ۳۱ مردادماه ۹۹ و یکم شهریورماه ۹۹ در رشته‌های هنر، ریاضی، ادبیات و علوم انسانی و علوم تجربی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: این آزمون در پنج حوزه دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور ۶ هزار و ۴۰۰ داوطلب در (تالار افضل، کتابخانه،  سالن امتحانات،  سالن آموزشی دانشکده فنی و تالار دانشجو ویژه معلولان و حوزه‌های آموزش و پرورش، دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور، دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران، مرکز آموزش عالی بعثت و آموزشکده حضرت فاطمه (س) با ۹ هزار و ۳۸۰ نفر برگزار می‌شود.  

رییس روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: نخستین روز فرایند برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹ از ساعت هشت صبح چهارشنبه ۲۹ مردادماه امسال با پنج هزار و ۹۷۲ داوطلب گروه آزمایشی هنر برگزار شد.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه ۳۰ مردادماه با ۲۱ هزار و ۱۰۱ داوطلب در گروه های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی، جمعه ۳۱ مردادماه با ۲۱ هزار و ۷۱۲ نفر در گروه آموزشی علوم تجربی و روز شنبه با رقابت ۶ هزار و ۷۳۳ داوطلب در گروه آموزشی زبان‌های تخصصی در ۲۱ شهرستان استان کرمان تحت تدابیر ویژه بهداشتی به رقابت می پردازند.

جوادی اضافه کرد: از ۵۵ هزار و ۵۱۸ نفر شرکت کننده در استان کرمان، ۳۵ هزار و ۴۵۴ نفر زن و ۲۰ هزار و ۶۴ نفر مرد و نیز از ۱۶ هزار و ۷۳۳ نفر شرکت کننده در شهر کرمان، ۱۰ هزار و ۷۱۲ نفر زن و ۶ هزار و ۶۱ نفر مرد هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =