تخصیص ۲۴ میلیارد ریال برای بازآفرینی شهری گنبدکاووس

گنبدکاووس - ایرنا - شهردار گنبدکاووس از تخصیص ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از منابع وزارت راه و شهرسازی برای اجرای چند طرح در محلات کمتر توسعه یافته و آسیب‌پذیر این شهر خبر داد و گفت: این بودجه برای تکمیل جاده سلامت حاشیه گرگانرود، انجام روشنایی معابر ۲ محله سیدآباد و بدلجه و اصلاح و بهسازی فضای شهری محله مدرسی هزینه می‌شود.

منصور طعنه گنبدی روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: از چند سال قبل اقدامات عمرانی و فرهنگی زیادی در قالب ستاد بازآفرینی شهری در محلات حاشیه‌ای و آسیب‌پذیر گنبدکاووس شامل "سیدآباد، بدلجه، چای بویین و مدرسی" آغاز شده که انتظار داریم دیگر ادارات و نهادها نیز در این رابطه با شهرداری همکاری کنند.

وی با اشاره به بودجه هزار و ۲۰ میلیارد ریالی امسال شهرداری گنبدکاووس گفت: ۴۵۰ میلیارد ریال از این بودجه برای پروژه‌های عمرانی است که صرف طرح هایی مانند خرید کارگاه سنگ‌شکن برای تامین مصالح مورد نیاز شهر، ساخت میدان امام حسین(ع)، اجرای دیوار حفاظتی رودخانه چهل‌چای برای جلوگیری از خسارات سیلاب‌، تهیه نقشه از وضعیت جمع‌آوری آبهای سطحی، خرید ۱۰۰ مخزن ۷۰۰ کیلویی زباله و ساخت ۲ بوستان محله‌ای می شود.

وی از ساخت دومین شهربازی ژوراسیک کشور با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بوستان هفت هکتاری داریوش این شهر خبر داد و اضافه کرد: قطعات مورد نیاز این شهربازی بزودی نصب می شود ضمن اینکه نخستین پارک ارگانیک کشور با نام بوستان بسکی در عرصه ۱۶ هزار متر مربعی هم دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار گنبدکاووس همچنین با اشاره به راه‌اندازی چندی پیش ایستگاه موقت زباله با هزینه ۱۸ میلیارد ریالی گفت: علاوه بر این با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مناطق شمال غربی و جنوب شرقی این شهر، حجم تولید زباله شهری از روزانه ۱۱۵ تن به ۹۰ تا ۹۵ تن کاهش یافت.

شهر گنبدکاووس با جمعیتی افزون بر ۱۶۰ هزار نفر و مساحت تقریبی ۲۸ کیلومتر مربع در شرق استان گلستان واقع است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =