رییس اتاق بازرگانی: وضعیت فضای کسب و کار کرمان نامطلوب است

کرمان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: وضعیت شاخص‌های فضای کسب و کار این استان نامطلوب و طی سه ماه ابتدای امسال پایین‌تر از میانگین کشور قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ، سیدمهدی طبیب زاده روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با حضور استاندار افزود: فرایند صدور مجوزها برای بهبود فضای کسب و کار نباید طولانی شود زیرا همه در یک کشتی قرار دارند و باید باهم برای توسعه استان کارکنیم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی فعالیت تحلیلی موانع را برعهده دارد و کار اجرایی بر عهده دستگاه های دولتی است عنوان کرد: ظرف ۲ هفته آینده علل نارضایتی فعالان اقتصادی به سازمان ها اعلام و برنامه ریزی برای ارتقای رتبه می شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: راه حل انکار مشکل نیست و باید نامطلوب بودن فضای کسب و کار را بپذیریم و برای رفع آن اقدام کنیم.

وی افزود: استان کرمان از سال ۹۷ به بعد افت رتبه کسب کار را داشته و سه ماه ابتدای امسال رتبه این استان ۲۹ کشور شد و پس از ما تهران و سیستان و بلوچستان قرار دارند، یعنی ۲۸ استان از ما جلوتر هستند. 

طبیب‌زاده با بیان اینکه اتاق بازرگانی مسولیت پایش فضای کسب و کار را دارد، گفت: عوامل کسب و کار بر بنگاه های اقتصادی اثر دارند اما بخش دولتی مسئول بهبود و یا پس رفت این حوزه است. 

وی تصریح کرد: برای بهبود فضای کسب و کار در بخش‌های مختلف پرسشنامه تهیه شده و تحلیل آن را کشور انجام می‌دهد و براساس یافته‌ها از فعالان اقتصادی فضای کسب و کار استان را سنجیده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =