عقلانیت تشیع در ماه محرم با شیوع کرونا به نمایش گذاشته شود

قزوین – ایرنا – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع کرونا باید عقلانیت تشیع در ماه محرم به نمایش گذاشته شود تا دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان در این زمینه نقش برآب گردد.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکالی مرادی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در مسجد النبی برگزار شد، افزود:  کلیدواژه‌های ایثار، شهادت، جانفشانی، پهلوانی و گذشت درس‌هایی است که حماسه حسینی به ما یاد می‌دهد و امروزه با شیوع کرونا باید بیشتر به آنها توجه کنیم.

وی گفت: باید در دوره شیوع کرونا عقلانیت مذهب شیعه را به دنیا نشان دهیم چون دشمنان نظام اسلامی به ویژه وهابیت منتظر هستند تا مذهب ما را در این دوره خاص، مورد آماج اهداف خود قرار دهند.

 این مسوول اضافه کرد: بسیاری از افراد در سراسر دنیا منتظر هستند که ما این مراسم را چگونه برگزار می‌کنیم و باید علاقیت مذهب ما به رخ جهانیان کشیده شود.

سیاهکالی اضافه کرد: باید به دنیا نشان دهیم، ملت ایران حاضر هستند برای صیانت از سلامت شهروندان به شکل و سبک جدید ارادت خود را به حماسه حسینی نشان دهند و اجازه نخواهند داد دشمنان از این بیماری برای ضربه به کشور و نظام اسلامی سوء استفاده کنند.

وی افزود: دشمنان در این مدت تلاش می‌کنند تبعیت از علما و مراجع کشور را زیر سوال ببرند و ایام محرم فرصت خوبی است که برای مقابله با دسیسه‌های دشمنان اقدام گردد.

این نماینده با تاکید بر توجه به سبک زندگی اجتماعی، افزود: با توجه به اینکه این روزها کارکرد رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی بیشتر به سبک زندگی جامعه معطوف شده است باید پرداختن به سبک زندگی پیامبر گرامی اسلام، امام حسین و ائمه اطهار علیه السلام را جزو محورهای کاری خود قرار دهیم.

وی افزود:اگر به این مهم توجه نکنیم لطمه بزرگی به فرهنگ جامعه و نسل جدید و نوجوان کشور وارد می‌شود و خسارت‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت.

سیاهکالی اضافه کرد: الگویی خوبی در این خصوص در قزوین مانند شخصیت شهید رجایی داریم که سبک زندگی ایشان می‌تواند به عنوان یک الگو مطرح شود ولی متاسفانه کمتر به این موضوع می‌پردازیم و به آن کم توجه یا بی‌توجه هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha