تربت‌حیدریه بر ریل توسعه و صنعتی شدن قرار گرفته است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفـت: با تلاش‌ها و اقدام‌های صورت گفته اکنون این شهرستان بر ریل توسعه و صنعتی شدن قرار گرفته است.

علی رستمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش کدکن از توابع تربت‌حیدریه افزود: در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی طرح‌هایی بزرگی از جمله مجتمع فولاد، کارخانه خاک‌های صنعتی و نیروگاه برق در این منطقه هستیم که این خود منشا تحول بسیار بزرگی در این خطه محسوب می‌شود.

وی با بیان این که رمز توسعه، اتحاد و همدلی و تعامل مستمر مدیران دستگاه‌ها با مردم است ادامه داد: در این راستا طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از بخش‌ها و روستاهای این شهرستان به طور مستمر بازدید می‌شود و مشکلات مربوط به هر منطقه در کارگروه‌های ویژه‌ای مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

فرماندار ویژه تربت‌حیدریه بر لزوم تهیه و تدوین سند راهبردی بخش کدکن با هدف توسعه همه جانبه آن تاکید کرد و افزود: بخش کدکن از جمله مناطق غنی و توانمند در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، معدنی و طبیعی محسوب می‌شود که با وجود ظرفیت‌های ممتاز، این منطقه از مدار توسعه عقب مانده است.

رستمی گفت: برای جبران این عقب ماندگی، مهمترین راه تهیه و تدوین سند توسعه راهبردی است که در قالب این طرح با انجام کار کارشناسی شده و تعامل تمام مسوولان، معتمدان و نخبگان، ظرفیت‌های بخش کدکن شناسایی و نقشه راه برای پیشرفت و توسعه این منطقه فراهم می‌شود.

وی بر همگرایی فزاینده بین مردم و مسوولان تاکید کرد و ادامه داد: برای ایجاد توسعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسوولان محلی باید تحول‌گرا باشند و با روش‌های ابتکاری فعالیت کنند.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد و بخش کدکن با ۱۷ روستا و حدود ۱۴ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =