تامین امنیت غذایی مردم یک راهبرد مهم کشور است

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین گفت: تامین امنیت غذایی مردم باتوجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن یک راهبرد بسیار مهم برای کشور است.

حجت الله خدرویسی روز پنجشنبه در جلسه قرارگاه رصد امنیت غذایی قصرشیرین، افزود: کشور ما همواره در طول سالیان گذشته با تحریم های سنگین مواجه بوده از این رو به کارگیری رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و توجه به نامگذاری سال به نام جهش تولید و محقق شدن این شعار گام مهمی در راستای خودکفایی کشور است.
وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره به خوبی توطئه های دشمنان را شناسایی می کند و نامگذاری امسال هم به نام سال جهش تولید در راستای تقویت تولیدات داخلی کشور افزایش محصولات کشاورزی و توجه به معیشت مردم است.
وی گفت: مساله امنیت غذایی همواره مورد توجه جدی مسوولان کشور است و دستگاه های متولی در این رابطه باید تلاش خود را بر افزایش تولیدات داشته باشند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه متولی نظارت بر محصولات کشاورزی باید برنامه های خود را برای بهبود کیفیت و تولیدات کشاورزی داشته باشد و بااستفاده از فناوری های نوین در این رابطه شاهد افزایش محصولات کشاورزی باشیم.
خدرویسی اضافه کرد: حوزه کشاورزی از جمله بخش هایی است که باعث رونق تولید و اشتغالزایی پایدار می شود و افزایش محصولات آن هم امنیت غذایی را برای کشور به ارمغان می آورد.
وی گفت: امسال بیش از ۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قصرشیرین به کشت گندم این محصول راهبردی اختصاص پیدا کرد که ۱۴ هزار تن گندم برداشت شد.
وی یکی از سیاست های دولت را افزایش باغات در شهرستان عنوان کرد و گفت: قصرشیرین باتوجه به شرایط خاص آب و هوایی پتانسیل های لازم برای افزایش باغات دارد که محصولات خاص آن شامل خرما، لیمو و پرتقال است.
وی در ادامه گفت: در طرحی که قرار است ۵۰۰ هکتار زمین برای گلخانه به جوانان شهرستان واگذار شود به جهاد کشاورزی توصیه شده که این ۵۰۰ هکتار به کشت دانه های روغنی و کلزا اختصاص پیدا کند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرزی خسروی و پرویزخان فعال است.