کمیته بانوان شورای عالی هاسب در سیستان و بلوچستان تشکیل شد 

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شورای عالی همیاران آینده نگر استان (هاسب) یک ظرفیت بسیار ویژه برای رونق و شکوفایی این استان محسوب می‌شود که چشم انداز روشنی را برای آبادانی منطقه ترسیم کرده است.

زهرا ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح تشکیل کمیته بانوان ذیل کارگروه توانمند سازی، مهارت آموزی و اشتغال هاسب به هیات مدیره شورای عالی پیشنهاد داده شد و با نظر مساعد ایشان تصویب و تشکیل شد.

وی گفت: توانمندسازی زنان در حوزه اقتصادی، توانمندسازی اجتماعی را با نقش آفرینی در اجتماع به دنبال خواهد داشت و این کمیته می‌تواند عاملی مهم برای شناسایی علاقه‌مندان و فعالان حوزه زنان و خانواده در سطح کشور برای پیگیری توسعه و رفاه اجتماعی زنان سیستان و بلوچستان باشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: بهره‌گیری از ظرفیت جامعه محلی درون استان از دیگر اهداف این کمیته است زیرا زنان به عنوان عامل موثر در امور اقتصادی، اجتماعی و کشاورزی از نظر مشارکت نیروی انسانی موردنیاز در جامعه سهم بسزایی دارند لذا این نیاز احساس می شود که در جامعه بیشتر دیده شوند.

وی بیان کرد: توانمندسازی زنان با کیفیت زندگی رابطه مستقیمی دارد و توانمندسازی اقتصادی موجب توسعه وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: همچنین کمیته بانوان فعال اجتماعی و صاحبان صنعت و کسب و کار در سیستان و بلوچستان نیز تشکیل و تلاش خواهد شد حلقه‌های مختلف اجتماعی به طور پیوسته و در تعامل برای توسعه حوزه‌های مختلف مربوط به زنان و خانواده فعالیت کنند.

وی ادامه داد: هاسب نخستین شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان است و طبق مصوبات این کمیته علاوه‌بر حضور ریاست کمیته در ذیل کارگروه توانمندسازی، مهارت آموزی و اشتغال موضوع حضور در سایر کارگروه‌های مرتبط نیز پیگیری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =