متولیان مجالس خانگی عزاداریها در گناوه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند

گناوه - ایرنا - مسئول کانون بسیج مداحان و هیات‌های مذهبی سپاه انصارالحسین(ع) شهرستان گناوه گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی در آئین های عزاداری مجالس خانگی در ماه محرم و صفر یک اصل مهم است که باید دقیق و بخوبی رعایت و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، سیدعلی فاطمی روز پنجشنبه در نشست با مداحان این شهرستان افزود: ملاک ما مداحان اطاعت از ولی امر رهبر معظم انقلاب است و در  ماه محرم و صفر ،  رعایت پروتکل‌های بهداشتی، قانون مدارانه برنامه و جلسات را برگزار کنیم.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه برگزاری مراسم ویژه محرم و صفر تابع دستورالعمل‌های بهداشتی است ،همه مداحان به برگزارکنندگان مجالس خانگی متذکر شوند  مصوبات ابلاغی ستاد ملی کرونا یک وظیفه شرعی و ملزم به رعایت هستند.

وی بیان کرد: عزاداری برای سیدالشهدا بیش از  ۱۴۰۰ سال  با فراز و نشیب برگزار شده اما در طول تاریخ تعطیل نشده است و به فرموده امام راحل محرم و صفر ،  اسلام را زنده نگه داشته است.

مسئول کانون بسیج مداحان گناوه گفت: مراسم‌های  محرم و صفر با  شور و شعور و  باشکوه و با در نظر گرفتن  رعایت کامل دستورات بهداشتی اجرا شود.

وی افزود: در ایام محرم و صفر ، حفظ سلامت مداحان و  برگزارکنندگان محافل و مجالس این ایام باید بجد موردتوجه قرار گیرد.

در پایان این آئین  ۱۰ نفر از مداحان برتر  در مسابقه غدیرشناسی  و  سرگروه‌های حلقه صالحین بسیج مداحان  گناوه تجلیل و لوح یادبود اهدا شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =