جشنواره تئاتر خیابانی ضریب اطمینان برای سایر فعالیت‌های هنری است

بیرجند - ایرنا - رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی گفت: اجرای درست جشنواره تئاتر خیابانی ضریب اطمینانی برای انجام سایر فعالیت‌های هنری است.

به گزارش روز پنجشنبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محسن حسین‌زاده با اشاره به مقدمات اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی در بشرویه افزود: برگزاری مناسب این جشنواره در افزایش ضریب اطمینان مخاطب و هنرمندان و بقیه کارها موثر است و به عنوان یک اقدام پیشرو می‌تواند سایر فعالیت‌های هنری را زنده کند.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در فضای باز با رعایت ضوابط ستاد مقابله با کرونا، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی پیگیری و این شیوه برای تئاتر صحنه‌ای هم دنبال می‌شود تا در فضای باز که خطر آن کمتر است، اجرا و با مراقبت‌های خاص اطمینان مخاطب جلب شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی گفت: جشنواره تئاتر خیابانی از محل‌هایی است که مخاطب یاد می‌گیرد با رعایت ضوابط می‌تواند تئاتر ببیند، به این منظور دانشگاه علوم پزشکی اجرای برنامه‌های آموزشی برای استفاده از فضاهای فرهنگی و هنری را در دستور کار دارد تا مردم اطمینان خاطر یابند که چگونه می‌توان از این فضاها استفاده کرد و هنرمندان هم از شرایط بهتری برخوردار شوند.

وی تبلیغات قبل از اجراها را مهم خواند تا فضای عمومی از ترس تبدیل به اطمینان شود و مردم بدانند فضا بینابینی است و ترس از کرونا یا بی‌توجهی مانع از فعالیت هنری نشود و این مهم هم با آموزش میسر می‌شود. 

نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی افلاکیان دوم تا چهارم مهر امسال در شهرستان بشرویه با حضور گروه‌های برتر استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =