مشارکت بسیج برای ایجاد بستر امن اقتصادی در جامعه موثر است

شهرری - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان ری با تاکید بر تعامل انجمن متبوعش با مجموعه سپاه پاسداران در جهت مقابله با سودجویان فضای اقتصادی، گفت: مشارکت و تعامل بسیج برای ایجاد بستر امن اقتصادی در این شهرستان موثر خواهد بود.

علی کیهانیان روز شنبه در دیدار با جانشین سپاه پاسداران ناحیه ری ضمن ارایه گزارشی از اهداف و ماموریت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، افزود: امروز رکن اصلی سلامت فرآیندهای مراکز تولیدی، خدماتی و توزیعی نظارت برمبنای شاخص های متقن قانونی است.   

وی اظهار داشت: مسلما اجرای ماموریت و وظایف محوله با این تعداد اعضای هیات مدیره انجمن حمایت مقدور نخواهد بود برهمین اساس نیازمند تبیین چارت سازمانی و استعانت از نیروهای مردمی برای ایجاد ارتباط لازم و چتر نظارت مردمی در پهنه شهرستان هستیم که بهترین گزینه برای برقراری این بستر بهره گیری از نیروهای مخلص بسیج خواهد بود.
کیهانیان ادامه داد: برای کنترل بازار و دفاع از حقوق مردم‌ باید به مباحثی چون توزیع عادلانه کالاهای تاثیرگذار توسط اداره صمت، اتاق اصناف، اتحادیه ها و دستگاههای نظارتی مثل اماکن، تعزیرات، دستگاههای امنیتی و حفاظتی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: همچنین ایجاد زمینه تولید اقلام برمبنای افزایش تولید در روستاها، شهرکهای صنعتی است و از دیگر مواردبومی سازی قوانین در شوراهها و کارگروههایی مثل کمیسیون نظارت براصناف، شورای تنظیم بازار با همت فرمانداری به عنوان نماینده سیاسی دولت اهمیت زیادی دارد و در تمام موضوعات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان می تواند نقش آفرینی کند.
کیهانیان اضافه کرد: برای اقتدار بزودی فراخوانی برای جذب نیروهای مردمی صادر خواهد شد وپس ازبرگزاری دوره های آموزشی لازم نسبت به بکارگیری در جایگاههای نظارتی و عملیاتی اقدام خواهد شد.
این مسئول یادآور شد: تدوین شاخصه های لازم برای ارزیابی نهادهای خدماتی، تولیدی و توزیعی توسط مردم از دیگر خدمات و اقدامات دردست اقدام است.  

این مسئول خاطرنشان کرد: پنج ماه است که سومین دوره  انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان توسط مردم انتخاب شدند ولی با وجود اهمیت این نهاد نظارتی در قانون هیچگونه حمایتی از طرف سازمان ها و نهادها صورت نگرفته است.
جانشین سپاه ناحیه ری نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری دو نهاد گفت: حضور تشکل و ثمن های مردمی از یک سو و رسانه ها از سوی دیگر می تواند باعث ایجاد بستر مطالبه گری منطقی و مستند در جهت خدمت به مردم و شفاف سازی عملکرد ادارات و سازمانها در سطح شهرستان شود.
داود امامیان افزود: تشکیل کارگروههای تخصصی و جمع آوری اطلاعات و اخبار و استفاده از ظرفیتهای موجود برای ایجاد زیرساختهای مناسب برای رشد وتعالی شهرستان ری موثر خواهد بود.  

به گفته این مسئول، اختلالهای اقتصادی سازماندهی شده در حال وقوع است که انشاالله با همکاری و تعامل با نهادها بخصوص انجمن حمایت قابل شناسایی بوده و مرتفع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و موضوعات مطروحه  وبیان صادقانه می تواند در تنظیم وضعیت روانی جامعه و افزایش اعتماد تاثیر زیادی داشته باشد.
 در این نشست که معاونت های اطلاعات و امور اجتماعی سپاه ناحیه جنوب تهران حضور داشتند، فرآیندهای تعامل و همکاری لازم مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =