۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۹:۳۵
کد خبر: 83915423
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

داستانی «فراتر از جنگ»

۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۹:۳۵
کد خبر: 83915423
داستانی «فراتر از جنگ»

کرمانشاه- ایرنا- انتشارات دیباچه کتاب داستان «فراتر از جنگ» اثر «رضا جمشیدی» را منتنشر کرد؛ این کتاب به صلح درونی انسان‌ها توجه ویژه‌ای دارد.

نویسنده این کتاب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتاب داستان، ضد جنگ است و قرار است به زبان‌های انگلیسی، عربی و کردی هم ترجمه شود.

جمشیدی در خصوص محتوی این کتاب هم گفت: داستان در بیمارستان «النوری » شهر دمشق اتفاق می‌افتد که در آنجا یک داعشی، یک پاسدار ایرانی و یک نفر از جبهه النصره پس از زخمی شدن در یک اتاق بستری می‌شوند و شاهد اتفاقات جدیدی فراتر از ایدئولوژی‌های خود هستند.

وی ادامه داد: مادران این مجروحان هم بدون توجه به دشمنی فرزندانشان برای سلامتی یکدیگر دست به دعا بر می‌دارند و جلوه‌های زیبایی از عشق و محبت را بروز می‌دهند که نشان می‌دهد در پس این همه دشمنی‌ها و مشکلات، اشتراکات فراوانی بین آنها وجود دارد.

این شانزدهمین کتاب رضا جمشیدی است که به تازگی منتشر شده اشت او متولد سال ۱۳۵۱ و اهل شهرستان سرپل‌ذهاب است.

کتاب‌های «نام سیدرضا، دواره چوزه دیم، یه داوان حساره، دنگ چویلت تیه، کموترانه، سرپل‌ذهاب در گذر تاریخ، تاریخ مصور سرپل‌ذهاب، زخمی اردوگاه موصل، ایران سرزمین باشکوه، فرهنگ نام‌های کردی، پا به پای رنج، خاطرات گردشگران خارجی از ایران و روزهای سختی که داشتم» نام ۱۵ اثر دیگر جمشیدی است.