۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83915414
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید چین بر پیشبرد روند حل سیاسی سوریه

پکن- ایرنا- معاون نماینده چین در سازمان ملل با تاکید بر تسریع روند حل سیاسی مساله سوریه اعلام کرد: چین در این روند همچنان در کنار مردم سوریه ایستاده است و نقش سازنده خود را ایفا می کند.

به گزارش ایرنا «گنگ شوانگ» روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست ویدیویی شورای امنیت درباره مساله سیاسی سوریه گفت: تسریع در روند حل سیاسی مساله سوریه راه قطعی برای برقراری امنیت و آرامش دراز مدت سوریه است.  

او گفت: طرف ها باید برای رسیدن به راه حل سازگار با وضعیت سوریه، بر اساس دستاوردهای موجود، فعالانه به پیشبرد رایزنی سیاسی فراگیر بپردازند و با در نظر داشتن ملاحظات منطقی یکدیگر و حفظ حق حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه در این زمینه تلاش کنند سازمان ملل باید در این روند نقش میانجی گر اصلی را داشته باشد.

معاون نماینده چین در سازمان ملل همچنین با تاکید بر لغو فوری تحریم یک جانبه علیه سوریه اظهار داشت: تحریم های یک جانبه به زندگی مردم بی گناه سوریه به ویژه زنان و کودکان بسیار آسیب رسانده است.

این مقام چینی یاداوری کرد: چین از کشورهای مربوط می خواهد با توجه به درخواست دبیرکل سازمان ملل و فرستاده ویژه سازمان ملل در مساله سوریه، تحریم های یک جانبه علیه سوریه را لغو کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =