عزاداری مردم خراسان جنوبی در فضای باز انجام می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس شورای هیات‌های مذهبی خراسان جنوبی گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا مراسم عزاداری مثل سینه‌زنی طبق دستورالعمل ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا باید در فضای باز انجام شود و استفاده از فضای بسته فقط برای سخنرانی با ۲۵ درصد فضای محل مجاز است.

غلامرضا عباسی مقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته جاری جلسه‌ای با حضور همه هیات‌های عزاداری خراسان جنوبی و نماینده ولی فقیه در استان، در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد و رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم درخصوص نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نکات لازم را بیان کرد.

وی گفت: هیات‌های مذهبی که قصد برگزاری مراسم عزاداری دارند باید در سامانه بیرق ثبت‌نام کنند و این سامانه توسط سازمان تبلیغات اسلامی تعریف شده و افراد و هیات‌های عزاداری باید تعهد لازم درخصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را بپذیرند.

رییس شورای هیات‌های مذهبی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکید بر اجرای مراسم عزاداری در کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و همه ملزم به رعایت این دستورالعمل‌ها هستند.

وی افزود: هزار و ۳۰۰ هیات عزاداری در خراسان جنوبی داریم که مسوولان این هیات‌ها درخصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجیه شده‌اند.

عباسی مقدم گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برپایی ایستگاه صلواتی به دلیل ایجاد تجمع، ممنوع است و از هیات‌های مذهبی تقاضا داریم مراسم عزاداری را در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی و با حفظ سلامتی مردم برگزار کنند.

وی بیان کرد: مجالس خانگی هم باید در فضای باز مثل حسینیه، مساجد و مدارس برگزار شود و وزیر آموزش و پرورش ابلاغ کرده که فضای مدارس در اختیار هیات‌ها قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =