سفر معاون رییس‌جمهوری کمبود اعتباری پروژه‌های استان را رفع کرد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: با تامین اعتبار در سفر اخیر نوبخت معاون رییس‌جمهوری اجرای بسیاری از پروژه‌های مهم در حوزه راه، راه‌آهن، مسکن روستایی، فرودگاه، پل و پروژه‌های فرهنگی سرعت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز پنچشنبه در گفت و گویی خبری اظهارداشت: پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه مهم‌ترین پروژه استان است که اکنون مشکلی در تامین اعتبار برای تداوم اجرای آن وجود ندارد و ریل‌گذاری ۲۵ کیلومتر آن به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: زیرسازی مسیر ۱۷۵ کیلومتری پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه و احداث ایستگاه‌های آن امسال به اتمام می‌رسد.

استاندار اردبیل اضافه کرد: با توجه به مطرح شدن عدم توجیه این اتصال در یک سال گذشته اقدامات مطالعاتی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام گرفته و این طرح هم‌اکنون با توجه به ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی دارای توجیه اقتصادی است.

 بهنامجو با بیان اینکه راه‌آهن اردبیل تا پایان دولت آماده بهره‌برداری می‌شود ، گفت: از  هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب پروژه راه‌آهن در سفر رییس‌جمهوری به استان تاکنون حدود ۵۰ درصد آن به وزارت راه  ابلاغ شده و ۸۰ درصد از مبلغ ابلاغی به پیمانکاران پرداخت شده است.

وی افزود: در سفر اخیر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به اردبیل مسوولان استانی از جمله نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مجلس بر تخصیص ۱۰۰ درصدی این اعتبار تاکید کردند و مقرر شد همه این اعتبارات تخصیص یابد.

وی گفت: راه‌آهن اردبیل- میانه از خلخال و کوثر عبور می‌کند و سه شهرستان استان در این خصوص به راه‌آهن دسترسی پیدا می‌کنند.

بهنامجو ادامه داد: همچنین با اجرای اتصال خط آهن اردبیل به پارس‌آباد مغان تمامی شهرستان‌های استان از مزیت دسترسی به راه‌آهن بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین به عنوان پروژه مهم دیگر استان در حوزه کشاورزی گفت: در پنج سال اخیر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری کامل دارد.

به گفته وی ، این پروژه ۴۲ هزار از اراضی دیم استان را  ب آبی تبدیل می‌کند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: در سفر رییس اخیر سازمان برنامه و بودجه ۲۵۰ میلیارد برای آب، ۱۵۰ میلیارد برای کشاورزی علاوه بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار قبلی اختصاص یافت که با این اعتبار ۱۳ هزار هکتار از اراضی مغان به زیرکشت آبی می‌رود.

بهنامجو همچنین با اشاره به  انجام مقدمات برای اجرای پروژه جاده چهار خطه پارس‌آباد- سربند گفت: با توجه به بازدید وزیر راه و شهرسازی و تامین اعتبار، فراخوان جذب پیمانکار اعلام شده و این جاده در آستانه انتخاب پیمانکار است و با توجه به اعتباری هم که دارد کل مسیر جاده اردبیل - پارس‌آباد تا سه سال آینده به طور کامل ساماندهی می‌شود.

وی به اختصاص اعتبار به جاده سرچم  اردبیل در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان اشاره کرد و افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ برای این جاده اختصاص یافته که از سمت اتوبان زنجان چهار بانده کردن آن آغاز شود.

او بیان کرد: در حال حاضر ۹۰ کیلومتر از مسیر از سمت اردبیل در حال اجراست. 

محمدباقر نوبخت دوشنبه گذشته سفری یک روزه به استان اردبیل داشت که در آن از پروژه‌های عمرانی استان بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =