نماینده لبنانی: مواضع حزب‌الله درباره دادگاه رفیق الحریری تغییر نکرده است

تهران – ایرنا - «حسن فضل الله» نماینده عضو حزب‌الله در پارلمان لبنان چهارشنبه شب(به وقت محلی) در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، درباره رأی دادگاه ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق این کشور گفت: مواضع ما در خصوص این دادگاه نه قبل و نه بعد از آن تغییر نکرده است.

به گزارش المیادین، فضل الله افزود: ما یک موضع اصولی داریم و معتقدیم که بایستی حقیقت درباره جنایت ترور نخست وزیر الحریری آشکار شود.

وی گفت: ما به کشور و صلح داخلی علاقمندیم و به همه لبنانی‌ها می‌ گوییم تنها گزینه در برابر ما، همکاری، همگرایی و گفت وگو است.

نماینده پارلمان لبنان افزود: برخی ها در توهم هستند که می توانند حزب الله را ضعیف کنند و متوجه حجم حامیان مقاومت نیستند.

این عضو حزب الله لبنان اضافه کرد: هرکس که تلاش می کند تا مقاومت را هدف قرار دهد، همواره به قدرت مقاومت برخورد می کند.

فضل الله گفت: رسانه‌های برخی از کشورها که خود را در آغوش رژیم صهیونیستی انداختند، سعی در اختلاف افکنی میان لبنانی‌ها دارند. سال ۲۰۰۶ نیز برخی از این کشورها در تجاوز رژیم اشغالگر به لبنان شریک بودند.

وی در بخش دیگری از صحبتهایش با بیان اینکه ما مشکلی با بازگشت سعد الحریری به ریاست دولت نداریم، گفت: رایزنی‌ها درباره تشکیل دولت جدید با متحدان ادامه دارد؛ اما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم.

نماینده پارلمان لبنان افزود: ما دولتی با تایید اکثریت پارلمان لبنان می خواهیم که همه لبنانی‌ها را نمایندگی کند.  

فضل الله درخصوص اینکه برخی‌ها برای کمک به لبنان پیش‌شرط قرار دادند، گفت: اگر که ارائه کمک‌ها منوط به انجام اصلاحات در کشور است، مساله قابل قبولی است؛ چراکه اصلاحات اصلا خواست خود ماست.

وی گفت: محمد رعد عضو پارلمان لبنان با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ۲ بار دیدار کرد؛ اما درباره این دیدار چیزی نگفتیم. رئیس جمهوری فرانسه پیام مثبتی از طریق رعد برای حزب الله فرستاد.

عضو حزب الله گفت: اگر هم اکنون انتخابات پارلمانی برگزار شود ما آرای بیشتری را کسب خواهیم کرد؛ چراکه محبوبیت حزب الله بیشتر شده است.  

او گفت: امکان و زمینه مبارزه با فساد بدون استقلال دستگاه قضایی لبنان وجود ندارد. ما مهمترین قوانین مبارزه با فساد را ارائه کردیم اما به جایی نرسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha