استاندار چهارمحال وبختیاری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری محرم تاکید کرد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال وبختیاری با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و صفر بر رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی عزاداران حسینی تاکید کرد.

اقبال عباسی چهارشنبه شب در ویژه برنامه تجلیل از مدافعان سلامت استان افزود: رعایت اصول بهداشتی از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مهار و کنترل این بیماری تاثیرگذار است.

وی گفت:با آغاز دهه اول محرم و برگزاری مراسم‌های عزاداری با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود، تا وضعیت شیوع این بیماری گسترش نیابد.

عباسی، به کم بودن امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در استان و همچنین خسته بودن کادر درمان اشاره کرد و گفت: دغدغه تمام مسئولان حفظ سلامت مردم است و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری سیدالشهدا با کادر درمان همکاری داشته باشیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دستورالعمل برگزاری مراسم دهه اول محرم به هیات‌های عزاداری ابلاغ شده  است و در صورت رعایت نکردن پروتکلها ، هیات‌های مذهبی باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از هم‌استانی در استان‌های همجوار و یا سایر استان‌ها ساکن هستند، گفت: در این ایام این افراد به شهر و محل زندگی خود مراجعه می‌کنند که باید تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

عباسی، به برخی بی‌توجهی ها در چند هفته گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اشاره کرد و گفت: این بی‌توجهی باعث شده که وضعیت استان در یک ماه گذشته وضعیت خوبی از نظر ابتلا و تعداد فوتی نداشته باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات پزرشکان، پرستاران و کادر درمان استان در ایام افزود: این افراد بدون هیچ چشمداشتی به دور از خانه و خانواده در خدمت مردم استان بودند.

استاندار چهارمحال و بختیاری به همراهی مردم با کادر درمان با رعایت اصول بهداشتی تاکید کرد و گفت: این افراد با شجاعت و ایثار و فداکاری تا پای جان ایستادند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین اعلام ستاد ملی کرونا، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت هشدار شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =