مقام اماراتی خواستار عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه عرب شد

تهران – ایرنا - «ضاحی خلفان» معاون سابق رئیس پلیس دبی در گفت وگو با یک رسانه صهیونیستی خواستار عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه عرب شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای «الخلیج آنلاین»، خلفان از ملت‌های عربی خواست روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی کنند و گفت: پایتخت‌های عربی همگی پایتخت اسرائیلی‌ها است.

وی همچنین خواستار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سطح مردمی و نه فقط در سطح رسمی شد.

این مقام اماراتی اضافه کرد، اسرائیلی‌ها غریبه نیستند آن‌ها فرزندان همین سرزمین هستند، عادی‌سازی روابط رسمی به تنهایی و بدون روابط مردمی بی‌معنی است.

خلفان همچنین خواستار تغییر نام اتحادیه عرب به اتحادیه کشورهای خاورمیانه شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته در یک پیام توئیتری از آنچه «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات برای عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه خواند، خبر داد.  

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی، امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با امارات را «یک گام تاریخی» خواند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند قبل از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تامین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فروبردن خنجری در قلب ملت فلسطین می دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =