نخست‌وزیر عراق با مدیرکل صندوق بین‌المللی پول گفت و گو کرد

تهران- ایرنا- نخست وزیر عراق با مدیرکل صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن دیدار و درباره حمایت‌های این صندوق از اقتصاد عراق گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا به نقل تارنمای الاخباریه عراق، «مصطفی الکاظمی»  روز چهارشنبه در دیدار با «کریستینا گئورگیوا» تاکید کرد که بغداد آماده همکاری با صندوق بین المللی پول برای انجام اصلاحات اقتصادی در عراق است.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق، الکاظمی و هیات همراه در خصوص امکان انجام توافق با صندوق بین‌المللی برای حمایت از اقتصاد عراق و کاهش وابستگی این کشور به نفت بحث و گفت و گو کردند.

از طرف دیگر مدیرکل صندوق بین‌المللی پول نیز از گام‌هایی که دولت عراق برای انجام اصلاحات اقتصادی اتخاذ کرده قدردانی و اعلام کرد، تدابیر که دولت با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از کاهش قیمت جهانی نفت برداشته خوب بوده است.    

گئورگیوا همچنین برلزوم همکاری نهادهای اقتصادی بین المللی از جمله صندوق بین المللی پول یا بانک جهانی با عراق تاکید کرد.

وی از صراحت مذاکره‌کنندگان عراقی تقدیر و از الکاظمی برای مقابله با چالش‌های اقتصادی کنونی تشکر و در مورد توانایی عراق در غلبه بر بحران کنونی و آینده اقتصادی بهتر ابراز خوشبینی کرد.

الکاظمی نخست وزیر عراق در راس هیات سیاسی و اقتصادی بامداد چهارشنبه وارد واشنگتن شد.

وی در این سفر قرار است روز پنجشنبه با  «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا دیدار و گفت‌ و گو کند.

وزیران نفت، برق، دفاع  و مهاجرین و رانده شدگان، الکاظمی را در سفر به آمریکا همراهی می‌کنند.
«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق یک روز قبل از سفر الکاظمی، در راس تیم مذاکره‌کننده عراقی، برای آغاز دور دوم گفت و گوهای راهبردی با وزارت امور خارجه آمریکا و بسترسازی برای دیدار الکاظمی و «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، وارد واشنگتن شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha