امام جمعه شهرکرد: تولید لباس ایرانی اسلامی باید مورد توجه بخش صنعت باشد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به وجود برخی از لباسهای غیر ایرانی در بازار گفت: بخش صنعت از طراحان و تولیدکنندگان لباس ایرانی اسلامی باید حمایت کند و بیشتر به این بخش توجه داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام شامگاه چهارشنبه در چهارمین شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد: گزارش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در خصوص وضعیت عرضه لباس‌های ایرانی اسلامی در بازار استان برای شورای فرهنگ عمومی پذیرفته نیست.
وی یادآور شد: مشکل مردم در تولید لباس‌های ایرانی اسلامی هنوز رفع نشده است و سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری باید به سمت تامین ذائقه و خواسته‌های مردم در خصوص لباس‌های ایرانی اسلامی برود.
رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مسوولان مرتبط با حوزه فرهنگی در استان می‌توانند با همدلی، تعامل و همکاری به متولیان امر در فعال کردن تولیدی‌های لباس‌های ایرانی اسلامی با هدف تحقق واقعی نیازهای مردم تلاش کنند.
وی گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این موضوع در چهارمحال و بختیاری اقدامات مناسب در حد نیاز مردم استان را انجام و نتیجه را در نشست بعدی شورای فرهنگ عمومی استان ارایه دهند.

امام جمعه شهرکرد افزود: تقویت فعالان فرهنگی، حوزوی و مساجد و فرهنگ‌سازان، پایگاه‌های فرهنگی و دینی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این حوزه ضروری است.
نکونام به در پیش بودن ایام عزاداری محرم اشاره و تاکید کرد: رعایت تمامی ضوابط مرتبط با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در مراسم عزاداری ها ضروری است.
وی افزود: ساز و کار این موضوع در سطح ملی مشخص و سازمان تبلیغات اسلامی متولی ساماندهی هیات مذهبی شده است.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: با هم‌افزایی همه‌جانبه می‌توان در راستای برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان اقدام و همزمان از خطرهای ویروس کرونا پیشگیری کرد.
وی یادآور شد: رسانه‌های گروهی چهارمحال و بختیاری در این حوزه فضای مطلوبی را ایجاد و خلق کرده‌اند.
نکونام اظهار داشت: تقویت منبرها، روضه‌ها و ترویج فرهنگ حسینی جزو مهم‌ترین برنامه‌های رسانه‌های گروهی چهارمحال و بختیاری در این ایام باشد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =