ایثارگری جامعه پزشکی نشان از پایداری فرهنگ مقاومت است

همدان- ایرنا- جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان گفت: در شرایط سخت بیماری کرونا هنوز هم ایثارگری و وحدت در بین جامعه پزشکی و کادر درمان موج می‌زند که نشان از پایداری فرهنگ مقاومت در ایران اسلامی است. 

به گزارش ایرنا سردار مهدی فرجی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از آزادگان استان همدان افزود: مقاومت اسرا  در دوران اسارت همه را شگفت زده کرده و صدام را به اسارت درآورده بود. 

وی آزادگان را انسانهای ارزشمند دانست که به خوبی در محور و مسیر مقاومت انجام وظیفه کرده و حماسه آفریدند و راه آن‌ها هنوز ادامه دارد.  

سردار فرجی خاطرنشان کرد: آزادگان انسانهای وارسته‌ای هستند که هرگز به دنبال نفع و خواسته شخصی نبودند و همواره برای گره گشایی از مردم و کارهای نیک پیشقدم هستند.  

جانشین فرمانده سپاه همدان گفت: وارد دهه پنجم انقلاب شده‌ایم و مردم همچنان با پیروی از ولایت فقیه در برابر بدخواهان نظام مقاومت و ایستادگی می‌کنند. 

سردار فرجی پاسداشت آزادگان را گامی برای حفظ ارزش‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: این اسوه و الگوی‌های صبر و شکیبایی باید با گفتمان مناسب برای جوانان معرفی شود و فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اجرای آیین گرامیداشت آزادگان به خوبی این تکلیف را انجام داده است.  

آزادگان سوژه تولید محتوای فرهنگی شوند 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز در این آیین از آزادگان به عنوان هویت و فرهنگ مردم کشورمان یاد کرد و گفت: فرهنگ و هنر شاخه‌ها و ابعاد گسترده‌ای دارد و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس از مهمترین آن‌هاست.  

احمدرضا احسانی اظهار داشت: آزادگان سمبل و نشانه‌های فرهنگی هستند که باید از آنها حفظ و حراست کنیم و در سنگر فرهنگ و هنر برای دستیابی به این مهم با همه توان می‌کوشیم.  

وی به تفاوتهای فاحش انقلاب اسلامی با سایر انقلابهای جهان اشاره کرد و گفت: مهمترین تفاوت انقلاب ما داشتن ریشه‌های دینی و فرهنگی قوی بود که موجب تداوم و استحکام آن بعد از ۴۰ سال شده است.  

احسانی با بیان اینکه آزادگان بهترین دوران جوانی و زندگی خود را در اسارت سپری کرده‌اند خاطرنشان کرد: آنگونه که باید به این اسطوره‌ها نپرداخته و از آن‌ها غافل بوده‌ایم.  

به گفته وی باید در حوزه تالیف کتاب، ساخت فیلم و مستند از آزادگان بیشتر فعالیت کنیم تا رشادتهای آنان برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار بماند.  

جمعی از آزادگان استان همدان به همت فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان مورد تجلیل قرار گرفته و از رشادتهای این اسوه‌های مقاومت در دوران اسارت و دوری از وطن قدردانی شد  

۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است‌.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =