دفتر استانی خبرگزاری اقتصادی در مشهد افتتاح شد

مشهد-ایرنا- دفتر استانی خبرگزاری اقتصادی ایران (اکونیوز) عصر چهارشنبه طی مراسمی با حضور برخی مسوولان فرهنگی و اقتصادی خراسان رضوی افتتاح شد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این آیین با اظهار خرسندی نسبت به افزایش شمار خبرگزاریها در این استان گفت: هر چه قدر بتوانیم بسترهای رسانه‌ای خود را در استان گسترش دهیم، شفافیت در حوزه‌های مختلف افزایش می‌یابد و در نتیجه آن مفسده کمتر می‌شود.

افشین تحفه‌گر افزود: دستگاه‌های دولتی که می‌توانند زمینه ساز خوبی برای آزادی بیان و مطبوعات باشند وظیفه دارند که اگر دل در گرو نظام و انقلاب دارند و  به جهش تولید ایمان دارند در استانی مانند خراسان رضوی با ظرفیتهای فراوان معدنی، کشاورزی و گردشگری و همجواری با کشورهای همسایه که می‌تواند گره‌های اقتصادی کشور را باز کند بستر تحقق این مهم را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی که با مشارکت ۲۴۱ معین اقتصادی و همراهی دستگاه‌های حاکمیتی در خراسان رضوی در حال اجراست، نمونه موفق یک مدل اقتصادی برای گره گشایی از مشکلات است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هر اقدامی نقاط مثبت و منفی بسیاری دارد و برای آن که نقاط منفی از آن زدوده شود باید فرصت لازم به رسانه‌ها داده شود که نقد صادقانه و تخصصی داشته باشند و طرحهای اقتصادی از جمله الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی با موفقیت مسیر خود را طی کند.

تحفه‌گر اظهار داشت: رسانه‌ها چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند، ما باید اجازه دهیم رسانه آزادانه به نقد تخصصی خود ادامه دهد.

وی با اشاره به موفقیتهای اقتصادی خراسان رضوی در حوزه چاپ گفت: طی دو سال گذشته تلاش شد برخی از بوروکراسی‌های اداری در حوزه صادرات محصولات چاپی برداشته شود و با تحقق این مهم صادرات این محصولات تسهیل شد و میزان آن از ۱۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ رسید.

وی ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال با وجود شرایط سخت اقتصادی و بحرانهایی نظیر کرونا، میزان صادرات محصولات چاپی خراسان رضوی به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

خبرگزاری اقتصادی ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۱ از هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاریها مجوز رسمی دریافت کرد و به عنوان اولین خبرگزاری تخصصی اقتصاد در ایران، آسیا و خاورمیانه فعالیت می‌کند.

حدود ۱۵ دفتر استانی خبرگزاری و یک خبرگزاری ویژه خراسان رضوی با عنوان خبرگزاری رضوی در این استان فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =