اهتزاز پرچم امام حسین و برگزاری مسابقه اذان در آستارا

آستارا - ایرنا - پرچم عزای امام حسین (ع) در آستانه ماه محرم در میدان شهدای گمنام و پارک ساحل شریعتی آستارا به اهتزاز درآمد و مسابقه اذان با شرکت ۲۴ نفر برای تربیت موذنان جوان در این شهرستان برگزار شد.

شهردار آستارا روز چهارشنبه در آئین اهتزاز پرچم عزای امام حسین (ع) در پارک ساحل شریعتی آستارا گفت: فضاسازی شهر بر اساس الگوی اسلامی و اشاعه فرهنگ حسینی (ع) در این شهرستان مرزی و گردشگری، از اهمیت خاصی برخوردار است.

جواد معیتی افزود: برافراشته شدن پرچم های عزای یا حسین (ع) در کنار پرچم جمهوری اسلامی ایران نشانگر تاثیر نهضت حسینی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی است و این پرچم های مشکی به طول ۱۴، عرض ۶ و ارتفاع ۵۰ متر به نشانه عزادار بودن اهالی آستارا در ایام ماه محرم به اهتزار درآمده است.

مدیر موسسه دارالقرآن المهدی (عج) آستارا هم گفت: امروز مسابقه اذان با شرکت ۲۴ نفر در رده سنی زیر ۱۶ و بالای ۱۶ سال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این موسسه برگزار شد.

اصغر حسینی افزود: در رده سنی زیر ۱۶ سال محمد امین کوثری، مبین رنجبر و محمد طارق فکری و در رده سنی بالای ۱۶ سال محمد مهدی کوثری، محمد جواد کوثری و محمد مهدی خوب نژاد به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی اظهار کرد: علیرضا رضوی و اصغر حسینی داوران مسابقه بودند و کلاس های موسسه دارالقرآن المهدی (عج) در طول سال در رشته های حفظ، صوت، لحن و روانخوانی قرآن برای خواهران و برادران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در متتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و دارای سه موسسه قرآنی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =