مساجد آستارا تا پایان محرم هر روز ضدعفونی می‌شوند

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: هیات امنای مساجد با مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج و شهرداری ها مساجد را در ماه محرم، هر روز برای پیشگیری از شیوع کرونا ضدعفونی خواهند کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران برای تبیین برنامه های ماه محرم در اداره تبلیغات اسلامی آستارا اظهار کرد: ۵۰ روحانی در مساجد روستاهای در دهه نخست محرم پیرامون فلسفه قیام عاشورا سخنرانی خواهند کرد و  هیات امنای مساجد، پیش از عزاداری ها زمینه سخنرانی ها را فراهم کنند.

وی ادامه داد: سینه زنی و زنجیرزنی در فضای بیرون مساجد برگزار خواهد شد و ۱۰۰ مداح در دهه نخست ماه محرم در آستارا مداحی می کنند و مداحان به لحاظ تاثیرگذاری شعر نسبت به سخنرانی، در انتخاب اشعار به جایگاه اهل بیت (ع) توجه کنند. 

حبیبی ادامه داد: مداحان بر وحدت و جلوگیری از تفرقه شیعه و سنی توجه و از بیان مواضع سیاسی خود یا تحریف اصل تاریخ خودداری کنند.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر و تلاش برای اصلاح جامعه از درس های مهم عاشوراست و نهضت حسینی باید توسط روحانیان، برای نوجوانان و جوانان تبیین شود. 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا به مداحان، هیات های مذهبی، بانیان مجالس اهل بیت و خیران توصیه کرد نذورات خود را به شکل کمک ‌های مومنانه به تامین بسته‌های معیشتی نیازمندان اختصاص دهند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، محدودیت هایی در همه بخش های جامعه از جمله در آئین های مردمی ایجاد کرده است و مسئولان برای مقابله با شیوع ویروس آن، بر رعایت بهداشت تاکید می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و بیش از ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =