مدیرکل ارشاد فارس: خبرنگاران، افراد توانمند را برای پیگیری حقوق خود برگزینند

شیراز-ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: انتظار این است که همه خبرنگاران با شرکت در انتخابات خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران، افراد توانمند را برای پیگیری حقوق خود برگزینند.

صابر سهرابی، چهارشنبه در دیدار با خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر فارس در شیراز اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید مطالبه‌گر باشند و خانه مطبوعات و انجمن صنفی آنها هم نیز مدافع حقوق آنان باشند.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه خبرنگاران و اصحاب رسانه است و تنها حوزه‌ای است که از کتاب قانون برخوردار است و در این قانون جایگاه هر کسی به‌ روشنی بیان شده است.

سهرابی گفت: وظیفه مدیر مسوول و صاحب امتیاز رسانه، حمایت و پشتیبانی از خبرنگاران است، این ساختار را قانون مطبوعات بیان می‌کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پایتختی کتاب ایران اشاره و بیان کرد: پایتختی کتاب ایران با تلاش معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل و همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری شیراز به‌ دست آمده و گام بعدی کسب عنوان پایتختی کتاب جهان است.

سهرابی اضافه کرد: از شورای سیاست‌گذاری پایتختی کتاب ایران درخواست کرده‌ایم که به دلیل کرونا، پایتختی کتاب شیراز را یک سال دیگر تمدید کنند تا بتوانیم برنامه‌های خود را با شرایط پیش آمده همسان‌سازی کنیم.

به گفته وی، در صورتی که ویروس کرونا رخت برنبندد و فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر هم ادامه یابد، همه رویدادها فرهنگی و هنری و برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از شهریور ۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین بیان کرد: در هفت سال گذشته، دولت تدبیر و امید، دستاوردهای بسیار و کم‌نظیری در این استان داشته است که امید است رسانه‌ها آنها را برای مردم تبیین کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha