رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها، مصداق امر به معروف و نهی از منکر است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی و جان مردم در برپایی عزاداری‌ها گفت: در محرم امسال رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصداق اقامه این فریضه ارزشمند و اعتقادی تلقی می‌شود.

محمدابراهیم الهی تبار روز چهارشنبه در نشست ویژه برپایی عزاداری های محرم که با حضور مدیرکل صدا و سیمای استان و برنامه‌سازان شبکه استانی زاگرس در محل صدا و سیما تشکیل شد، با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف قیام سالار شهیدان گفت: می‌طلبد که این رسانه بااستفاده از سطح نفوذ خود پروتکل های بهداشتی ایام محرم را برای مردم تشریح و تبیین کند و برنامه های جذابی را تهیه کند.

وی با بیان اینکه عده ای از ابتدای شکل گیری ستاد مدیریت کرونا به دنبال دوگانه سازی در جامعه بودند، افزود: ابتدای این دوگانه سازی ها از معیشت و سلامت مردم کلید خورد و در آغاز ماه محرم نیز به دنبال ایجاد دوگانه برپایی عزا در مقابل سلامت مردم بودند که البته با تدبیر ستاد کرونا و تاکید بر حفظ توامان سلامت و برپایی عزاداری ها راه به جایی نبرده است.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا بر پشتوانه های شرعی، قانونی و اخلاقی استوار است تصریح کرد: فتاوای مراجع و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ارجحیت و اولویت تصمیمات ستاد ملی کرونا حجت شرعی را تمام کرده از سویی پروتکل های بهداشتی توسط ستاد ملی کرونا اتخاذ شده که بالاترین مرجع تصمیم گیری در این امر است.

الهی تبار ادامه داد: پشتوانه اخلاقی پروتکل های بهداشتی نیز به قواعد ارزشمند انسانی و حرمت جان و سلامت انسان‌ها باز می گردد از این رو در تمامی برنامه های بازگشایی مدارس، آزمون سراسری و برپایی عزاداری ها اولویت حفظ سلامت مردم است و نباید کاری کرد که جامعه با مشکل روبرو شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۵۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۹ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۳۲ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ رسید.