۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83915090
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و عراق بر تقویت پیوندهای فرهنگی تاکید کردند

بغداد- ایرنا- «ایرج مسجدی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و «حسن ناظم عبد حمادی»، وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق روز چهارشنبه در نشستی بر تقویت پیوندهای فرهنگی ۲ کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در این دیدار ۲ طرف با بیان پیشینه روابط فرهنگی و تاریخی ایران و عراق، بر تقویت و گسترش این پیوندها تاکید کردند.

در این دیدار که حجت الاسلام «غلام‌رضا اباذری»، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، مسجدی اعلام کرد که بخش بزرگی از ظرفیت‌های گردشگری ایران به پذیرش شهروندان عراقی که با اهداف زیارتی، سیاحتی، درمانی و تحصیلی به کشورمان سفر می‌کنند، اختصاص یافته است و افزایش رفت و آمدهای مردمی نشانگر روابط خوب مردم ۲ کشور همسایه است.

وی با اشاره به آمادگی برای امضای سند یادداشت تفاهم جدید میان ۲ کشور در حوزه امور فرهنگی، گفت که طرف ایرانی برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی و باستانی در عراق، همکاری در حوزه برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و صنایع دستی، همکاری‌های سینمایی و ساخت سریال‌های مشترک آماده همکاری است.

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق نیز از روند موجود همکاری‌ها و مبادلات فرهنگی ۲ کشور ابراز خرسندی کرد و گفت که بغداد آماده گسترش بیش از پیش پیوندها و همکاری‌های فرهنگی با تهران است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =