یزد، پایلوت "شهر دسترس پذیر" کشور شد

یزد _ایرنا _در یازدهمین جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، شهر یزد به عنوان پایلوت "شهر دسترس پذیر" انتخاب شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، این انتخاب به دلیل اقدامات و فعالیت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد در امر مناسب سازی به صورت علمی و عملیاتی در سطح شهر انجام داده است. 

 وجود ناظر معلول در شهرداری یزد، اختصاص ردیف بودجه برای مناسب سازی اماکن این شهر، برگزاری نخستین جشنواره معلولان  و مناسب سازی مسیر گردشگری از جمله این اقدامات است. 
رئیس سازمان بهزیستی کشور در این مراسم در مورد انتخاب شهریزد بعنوان شهر دسترس پذیر گفت: اهتمام ویژه ای به لحاظ فرهنگی و تاریخی ازسوی مسئولان، خیرین و مردم شهر فرهنگی و تاریخی یزد انجام شده که قابل تقدیر است.

وحیدی قبادی دانا همچنین از ۲ برابر شدن بودجه مناسب سازی منازل افراد دارای معلولیت در شهر یزد خبر داد و افزود: بر این اساس معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی بودجه تخصیص یافته برای مناسب سازی منازل افراد دارای معلولیت یزد را از هشت میلیارد ریال به ۱۶ میلیارد ریال افزایش داد.
در یازدهمین جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که صبح امروز /چهارشنبه/در ساختمان مرکزی سازمان بهزیستی کشور با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر و  شهردار یزد برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =