فرآیند رسیدگی به مشکلات هفت‌تپه نباید مانع تولید این شرکت شود

اهواز - ایرنا - دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: فرآیند رسیدگی به مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه باید به گونه‌ای پیش رود که خللی در تولید این شرکت ایجاد نشود.

به گزارش ایرنا میثم زالی روز چهارشنبه در کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: برای واگذاری این شرکت به یک سرمایه‌گذار جدید، باید پیش‌بینی تامین یک سال حقوق کارگران و سرمایه در گردش این شرکت را داشته باشد.

وی گفت: با دستور قوه قضاییه حقوق کارگران این شرکت پرداخت شده و رسیدگی به مشکلات آن از دغدغه‌های مسوولان در سطح ملی شده است.

زالی بیان کرد: کارگران این شرکت دیگر تمایلی ندارند که به بخش خصوصی بازگردند اما این خواسته امکان پذیر نیست.

نماینده تام الاختیار مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز در این نشست بیان کرد: از خرداد گذشته تنش کارگری در این شرکت ایجاد شد که به لحاظ امنیتی باید این موضوع بررسی شود.

حسین آمیلی ادامه داد: واحدی به این حجم و وسعت در کشور نباید دچار تنش این چنین شود و همه مسوولان باید برای سرپا نگه داشتن این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت سه هزار و ۳۰۰ نیروی ثابت و یکهزار و ۷۰۰ نیروی فصلی دارد بیان کرد: کشت سه هزار هکتار نیشکر را در زمین‌های این شرکت را پیش بینی کرده ایم.

آمیلی افزود: برای ادامه فعالیت و تولید این شرکت تا ۶ ماه آینده به سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: در هفت تپه ظرفیت زیادی وجود دارد اما برای رونق دوباره نیاز به تامین نقدیگی و مدیریت مناسب است؛ واحدهای تولیدی باید محیطی امن برای کار داشته باشند.

وی ادامه داد: خساراتی که  در سیل سال ۹۸ به این شرکت وارد شد بالغ بر ۴۴۰ میلیار ریال بودکه هنوز جبران نشده است.

معاون دادستان کشور و مدیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید روز چهارشنبه با سفر به خوزستان، به همراه جمعی از مسوولان محلی از شرکت هفت تپه دیدن و مشکلات آن را بررسی کردند.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۶۶ روز گذشته نسبت به پرداخت نشدن به موقع حقوق اعتراض داشته و همچنین خواستار خلع ید بخش خصوصی از این کارخانه شدند.

رییس دادگستری شوش سه شنبه هفته جاری، از پرداخت ۲ ماه حقوق معوقه کارگران هفت تپه خبر داد. 

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با بیش از پنج هزار کارمند و کارگر فصلی در شهرستان شوش واقع شده و از سال ۱۳۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =