۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83915062
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج کیلومتر راه روستایی در سقز آسفالت شد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز گفت: عملیات آسفالت چهار کیلومتر راه روستای قشلاق آقا گوره و یک کیلومتر راه روستای کانی سید به اتمام رسید.

به گزارش ایرنا، علی محمدیان روز چهارشنبه در بازدید از عملیات آسفالت این مسیرهای روستایی اظهار داشت: با آسفالت این راه‌ها، نصب تابلو علایم و خط کشی مسیر در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه توسعه روستاها باعث توانمدتر شدن روستاها می شود، افزود: همچنین ۵ کیلومتر راه مسیر روستای گلتپه - کوپه قران آماده آسفالت است که در صورت تخصیص قیر، عملیات آن شروع می‌شود.

سقز دارای ۹۸۹ و نیم کیلومتر راه روستایی است که از این میزان،  ۳۹۹ و ۶ دهم کیلومتر از این مسیر آسفالت شده است و هنوز با میانگین کشوری فاصله دارد.

مدیر راه های روستایی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، بخشداران امام و زیویه و روسای ادارات راه و شهرسازی و راهداری در این بازدید حضور داشتند.

به گزارش ایرنا، تنها قراردادهای باقی مانده حوزه راه روستایی که توسط راه و شهرسازی استان مدیریت می شود، راه روستایی قره بغره، قامیشله، سرخ موسی، جعفرخان، چنارتو و دو روستای اشاره شده است که توسط شرکت پیمانکاری بلوران سازه خرم و طرح راه روستایی گلتپه – کوپه قران توسط شرکت کاردان راه ساز نواندیشان غرب در دست احداث می باشد.
 
 احداث بقیه راه های روستایی بر اساس دستورالعمل جدید با خاتمه قرارداد از راه و شهرسازی به اداره کل راهداری محول شده که در قالب طرح ابرار در برخی از روستاهای منطقه در حال انجام است.

شهرستان سقز با ۲۷۰ روستا دارای چهار بخش امام، مرکزی، زیویه و سرشیو است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =