امام جمعه کرمان: سپهبد شهید سلیمانی فرزند خانواده‌ای با دیانت بود

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره اینکه سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی در خانواده ای مذهبی و با دیانت رشد کرده بود گفت: یکی از دلایل موفقیت حاج قاسم رشد در خانواده ای با دیانت بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز چهارشنبه در دیدار کارکنان اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان به مناسبت هفته خانواده افزود: سپهبد شهید سلیمانی مصادقی از فرزند صالح تربیت یافته در خانواده ای با دیانت است.

وی با اشاره به دیدار با پدر شهید سلیمانی طی سال های گذشته تصریح کرد: در آن زمان در مورد حاج قاسم از وی سئوال کردم و گفتم بسیاری از افراد مانند فرزند شما رشد کرده اند اما چرا حاج قاسم با دیگران متفاوت است؟

وی ادامه داد: پدر شهید سلیمانی در پاسخ این سئوال من گفت، حاج قاسم هرچه داشت از مادر بزرگوارش داشت. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان به نقل از پدر سپهبد شهید سلیمانی اظهار داشت: ماه رمضان بود داشتیم در روستا با چند کارگر گندم درو می کردیم، مادر سردار سلیمانی با این خودش روزه بود اما برای کارگرها غذا می آورد.

وی ادامه داد: زمانی به وی اعتراض کردم چرا در ماه رمضان برای کارگران غذا می آوری می گفت، شاید عذر داشته باشند. 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی همچنین با اشاره به اینکه یک روز خبرنگاری از برادر سپهبد شهید سلیمانی در مورد خاطرات ایشان از دوران کودکی سئوال  
کرد و او گفت: در آن زمان دو نفری در یک ظرف غذا می خوردیم که حاج قاسم به این کار اعتراض کرد و خواست در ظرفی تنها غذا بخورد.

وی به نقل برادر سپهبد شهید سلیمانی ادامه داد: مادرمان با این تصمیم مخالفت کرد اما حاج قاسم مجدد پافشاری کرد و از روز بعد مادرم غذای او را در یک ظرف جداگانه کشید، اول فکر می کردم شاید من حق او را خورده ام که می خواهد غذایش را جدا کند اما بعدا متوجه شدم او بخشی از غذایش را به مدرسه می برد و به بچه های نیازمند می داد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: سپهبد شهید سلیمانی در آخر نیز تمام هستیش را فدای جهان اسلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه مادر کانون خانواده است و کانون خانواده باید مرکز فهم و درک باشد تصریح کرد: هر چه خانواده قوی تر باشد جامعه نیز قوی تر می شود. 

وی ضمن تقدیر از خدمات کارکنان امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: خانواده در نگاه دین نه زنانه نه مردانه است بلکه اما اعضایش را زنان و مردان تشکیل می دهند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: خانواده در نگاه دینی نقطه ثقل محسوب می شود و مادر عامل چسبندگی خانواده است و وجودش اجازه از هم پاشیدن خانواده را نمی دهد.

وی با بیان اینکه مادر به ۲ دلیل مرکز ثقل خانواده است افزود: مادر بیشتر از همه در خانواده وقت می گذراند و در تثبیت موقعیت و ارتقا خانواده نقش دارد و نکته دوم اینکه مادر کانون مهر و محبت خانواده مادر است.
وی گفت: مادر در وصل شدن اعضای خانوداده به یکدیگر نقش اساسی دارد و به دلیل این ۲ ماوریت بزرگ الهی مادر محبوب ترین پچهره در خانواده است. 
امام جمعه کرمان افزود: خانواده ای موفق است که مدار و محورش دیانت باشد و رعایت حدود، توجه به نقش افراد و قدرشناسی در دیانت نهفته است.
وی تاکید کرد: هر چه دیانت خانواده کمتر باشد امکان فروپاشی خانواده بیشتر است و خانواده ای موفق است که عطوفت بیشتری داشته باشد.

وی گفت: محور دیگر موفقیت خانواده توانمندی در معیشت است لذا خانواده باید روی پای خود بایستد نه اینکه تجمل داشته باشد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =