۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۷
کد خبرنگار: 1302
کد خبر: 83914968
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین دوره مسابقه «عصر تعزیه» برگزیدگان خود را شناخت

تهران - ایرنا - همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه نحستین دوره مسابقه عصر تعزیه، پنج هنرمند از استان‌های اصفهان، قم، البرز و کرمان به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند و مقرر شد تا آثار این رویداد طی دهه نخست ماه محرم از طریق فضای مجازی در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

مراسم اختتامیه اولین مسابقه سراسری تعزیه در ایران - با عنوان عصر تعزیه در سالن رشیدی پردیس تئاتر با حضور امیر نصیربیگی رئیس بسیج هنرمندان برگزار شد.

از ۱۸ نفری که به مرحله نهایی این رویداد رسیدند به پنج هنرمند برگزیده این مسابقه لوح تقدیری توسط مجمع تعزیه آل طه اهدا شد.

در نخستین مسابقه سراسری تعزیه در ایران (عصر تعزیه) سعید نبئی و ابوالفضل صابری به عنوان هنرمندان مشاور قبل از اجرای هنرمندان در مراحل تمرین نکاتی را در راستای تقویت آثار هنرمندان به آنها ارائه می‌دادند.

پنج هنرمند برگزیده این رویداد در بخش های مختلف تعزیه خوانی را هنرمندانی از اصفهان (یک نفر)، قم (دو نفر) و یک هنرمند از استان های کرمان و البرز تشکیل دادند.

مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعزیه‌های اجرا شده در این رویداد از اول محرم در فضای مجازی (اینستاگرام و آپارات) انتشار خواهند یافت.

نخستین دوره مسابقه عصر تعزیه به میزبانی پردیس تئاتر تهران با همکاری مجمع تعزیه آل طه، پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر و بنیاد فرهنگی هنری شهید همت با حضور محمد رضایی، عباس صالحی و مرتضی صفاریان به عنوان اعضای هیئت داوران این رویداد برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =