۴ هزار دانش آموز البرز امکان دسترسی به شبکه شاد را ندارند

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: ۴ هزار دانش آموز این استان تجهیزات لازم برای دسترسی به شبکه شاد در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را ندارند.

سالارقاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در سال گذشته طرح شناسایی دانش آموزانی که دسترسی به کلاس درس فضای مجازی دراین استان را ندارند اجرا شد تا بتوان با مشارکت خیرین بستر حضوراین دانش آموزان را درشبکه آموزشی شاد فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان نیازمند در زمینه آموزش فضای مجازی دراستان البرز ، شناسایی شدند تا در سال تحصیلی جدید زیرپوشش این برنامه آموزشی ملی در شرایط خاص کرونایی قرار گیرند.

وی حضور دانش آموزان درکلاس درس مجازی معلمان را الزامی دانست و یادآور شد: عدم شرکت آنان در کلاس غیبت محسوب می شود به همین دلیل از راهکارهای مختلف استفاده می کنیم تا ۴ هزاردانش آموز نیازمند به تجهیزات مناسب برای پیوستن به شبکه آموزشی از کلاس درس جانمانند.

قاسمی با بیان اینکه شبکه آموزشی شاد یک رویکرد منسجم و یک پارچه را درفرآیند آموزش به دانش آموزان درپایه های مختلف تحصیلی ایجاد کرد، افزود: در این شبکه فعالیت آموزشی دانش آموزان با هدایت معلمان انجام می شود که از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: شبکه اجتماعی دانش آموزی "  شاد "، فرصتی برای گسترش آموزش‌های مجازی و مدرسه مجازی در آموزش و پرورش است زیرا درآن معلمان می توانند محتوای درسی مناسب را با خلاقیت و امکانات بیشتری که در این فضا ایجاد شده است از طریق سامانه سناد در اختیار دانش آموزان قراردهند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز به آغاز رزمایش کمک مومنانه برای دانش آموزان بی بضاعت پرداخت و عنوان کرد: بعد از جمع آوری این کمک ها و تهیه وسایل و اقلام اعلام شده، با برگزاری یک رزمایش بزرگ در سطح استان این موارد را به دست دانش آموزان محروم و بی بضاعت خواهیم رساند.

قاسمی افزود: علاقمندان می توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب: ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ ، شماره کارت :۶۰۳۷۹۹۷۹۲۹۷۰۰۴۵۹  و شماره شبا:  IR۸۰۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ بانک ملی  به نام مرکز نیکوکاری فرهنگیان استان البرز واریز کنند.

وی تاکید کرد: از محل کمک های اهدایی به مرکز نیکوکاری فرهنگیان البرز برای دانش آموزان نیازمند استان که بیش از ۲۶ هزار نفرهستند، لوازم التحریر، پوشاک ، گوشی های هوشمند و تبلت های دانش آموزی تهیه می شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =