آیین اختتامیه جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا- آیین اختتامیه جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز روز چهارشنبه با معرفی برگزیدگان به صورت مجازی به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا،  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در آیین اختتامیه این جشنواره، اظهار داشت: با توجه به رسالت هلال احمر در مباحث انسان‌دوستانه و به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، با توجه به تعدد اعضای جوانی که در سطح استان وجود دارد معاونت جوانان این جمعیت همیشه فعالیت‌ها و برنامه‌هایی را به اجرا می‌گذارد که این جشنواره نیز یکی از این برنامه‌ها بود.

وی افزود: جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز که در برخورد با جوانان برگزار شد علاوه بر تولید محتوا و کار فرهنگی سعی کرد به جوانان به گونه‌ای آگاهی بخشی دهد که آنها به عنوان سفیران ما برای مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در ادامه عنوان کرد: یکی از رسالت‌های سنگین هلال احمر در جامعه ایجاد دغدغه نسبت به کمک به هم‌نوعان است و تمام اقدامات و تلاش‌های جمعیت هلال احمر سعی دارد که این موضوع هر چه بهتر منعکس شود تا مردم بیشتر و بهتر این دغدغه را در خود حس نمایند.

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در ادامه بیان کرد:  نقش جوانان در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است و اجرای این برنامه‌ها سبب می‌شود تا استعدادهای جوانان آشکار گردد.

 وی گفت: با توجه به شرایط جامعه باید تلاش شود تا از ظرفیت‌های فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

نادر میرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در ادامه، با بیان اینکه این جشنواره، به موضوع جوانان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی پرداخت، یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی همیشه جوانان را تهدید می‌کند و جوانان با نشان دادن آگاهی، اندیشه، باور و اراده خود برای آغوش کشیدن امنیت، در این جشنواره شرکت کردند.

وی ادامه داد: آثار ارسالی به دبیرخانه و آدرس مجازی جشنواره توسط هیات داوران، از سه جهت نگارش و محتوای جمله، گویش و بیان و نیز جنبه نمایشی مورد ارزیابی قرار گرفت و نفرات برتر انتخاب و تجلیل شدند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین،  تبلیغ، القای پیام و جذب هرچه بیشتر مخاطب در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را از کارکردهای آثار ارسالی این جشنواره عنوان کرد و گفت: خشونت، اعتیاد، گم شدگی هویت و آسیب‌های دیگر خطراتی برای جوانان هستند و این جشنواره سعی داشت نگرش جوانان را در مقابله با این آسیب‌ها نشان دهد.

 در پایان این مراسم آیین افتتاحیه دبیرخانه ملی ترویج فرهنگ بشردوستی نیز به مناسبت ۲۹ مردادماه روز جهانی بشردوستی، به صورت مجازی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =