بوستان های منطقه ۴ تهران برای برگزاری مراسم محرم آماده شد

تهران - ایرنا- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از آماده سازی ۴ بوستان شاخص برای برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان خبر داد و گفت: بوستان های پلیس، الغدیر، نوفل لوشاتو و مجیدیه در دهه نخست محرم میزبان عزاداران حسینی خواهند بود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه شهرداری منطقه ۴  تهران «محمد خادمی» با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز ماه محرم و به منظور افزایش سلامت شهروندان و جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا در دهه نخست محرم بوستان های پلیس، الغدیر، نوفل لوشاتو و مجیدیه با برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه‌خوانی میزبان شهروندان وعزاداران حسینی خواهند بود.

وی با اشاره به اجرای طرح «شهر حسینی» افزود: در این طرح که با همکاری سازمان بسیج شهرداری تهران اجرا می‌شود، مراسم ماه محرم در فضای باز بوستانها برگزار می‌گردد.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی منطقه ۴ عنوان کرد: مسئولین هیات ها ضروری است ضمن مراجعه به پایگاه های بسیج مستقر در نواحی ۹ گانه منطقه ۴ محل مورد نظر را جهت برگزاری مراسم عزاداری اعلام کنند.

خادمی ادامه داد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، مراسم عزاداری به شیوه متفاوتی از سال‌های گذشته برگزار خواهدشد که می‌توان به برگزاری برنامه های مجازی کتابخوان حسینی، سیاه پوشی سرای محلات، هرخانه یک پرچم برای شهروندان اشاره کرد.

برگزاری مراسم عزاداری سیار

وی همچنین به برگزاری مراسم عزادارای سیار در محلات منطقه ۴ اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور افزایش همدلی و  شور حسینی در بین شهروندان در این ایام، با همکاری بسیج توسط خودرو سیار در سطح محلات منطقه به صورت  چهارپایه خوانی برای شهروندان اجرا می‌شود.

شهرداری منطقه ۴ دارای ۹ ناحیه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =