۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83914899
۰ نفر

برچسب‌ها

اعزام بالگرد برای کمک به مهار آتش در ارتفاعات شیراز

شیراز-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز گفت: یک فروند بالگرد برای جابه جایی نیروهای امدادی و حمل و نقل تجهیزات (هلی بُرد) به ارتفاعات سخت‌گذر این شهرستان که دچار آتش سوزی شده، اعزام شد.

عبدالرسول حقیقی، چهارشنبه به خبرنگاران، اظهار داشت: پوشش گیاهی در ارتفاعات بین شاپورجان و پیربنو (حسین آباد) در منطقه سیخ دارنگون در جنوب شهرستان شیراز از عصر دیروز (بیست و هشتم امردادماه ۹۹) به دلایلی که هنوز مشخص نیست، دچار آتش سوزی شد و از زمان وقوع این حادثه تا کنون، تلاش نیروهای امدادی برای فرونشاندن این آتش ادامه دارد.    

وی، با بیان اینکه وزش باد، عملیات مهار آتش را با دشواری مواجه کرده است، افزود: ساعاتی پیش نیز، نشست فوق‌العاده‌ای با حضور فرماندار و رییس ستاد بحران شهرستان شیراز در منطقه نامبرده تشکیل شد و هم اینک با استفاده از بالگرد، نیروهای امدادی به همراه تجهیزات برای مهار آتش در حال انتقال به منطقه آتش سوزی هستند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز اضافه کرد: همچنین ظهر امروز (چهارشنبه) نیروهای تازه نفس ارتش و اعضای تشکل‌های مردمی برای کمک به مهار این حریق به منطقه اعزام شده و یاد در حال اعزام نیرو و ارسال تجهیزات به محل آتش سوزی هستند. 

حقیقی بیان داشت: آب، غذا و تجهیزات پشتیبانی و لجستیک برای نیروهایی که از دیشب (سه‌شنبه) تاکنون در حال مهار آتش هستند، به ارتفاعات یاد شده ارسال شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم به زودی با تلاش همه نیروهای حاضر در بحران، شاهد کنترل و مهار آتش در ارتفاعات شاپورجان و سیخ دارنگون شهرستان شیراز باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =