معاون استاندار تهران: حسگرهای هوشمند در کنار برج طغرل نصب می شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: برای پایش لحظه ای وضعیت برج طغرل به زودی سنسورهای زاویه سنج در کنار این برج نصب می شود.

به گزارش ایرنا، محمد تقی زاده روز چهارشنبه در سیزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران در خصوص حرایم اطراف کاروانسرای حاج کمال نیز تاکید کرد: حرایم اطراف کاروانسرای حاج کمال در رباط کریم ظرف یک ماه باید تعیین تکلیف و با مشارکت شهرداری و فرمانداری از محل اعتبارات ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری این کاروانسرا بازسازی می شود.

وی ادامه داد: برخی پروژه ها باید با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی تکمیل و احداث شوند و بعضا دستگاه های اجرایی با محدودیت های مالی و اداری  مواجه هستند و از اینرو برخی طرح های بازآفرینی شهری  با کندی پیش می رود.

تقی زاده تصریح کرد: در برخی نقاط و شهرستان های استان باید از محل اعتبارات ارزش افزوده در بازآفرینی شهری بهره گرفت اما متاسفانه برخی شهرداری ها این اعتبارات را صرف پرداخت حقوق پرسنل می کنند.

وی در خصوص ثبت ملی کوه بی بی شهربانو نیز گفت: مراحل اولیه  ثبت ملی کوه بی بی شهربانو در حال انجام است، همچنین بازسازی دژرشکان در شهرستان ری آغاز شده است.

تقی زاده اضافه کرد: بازسازی آتشکده ری، برج طغرل و برج نقاره خانه نیازمند تخصیص اعتبار است.

به گزارش ایرنا، «برج طغرل» نگینی ارزشمند در شهرری و یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر با 9 قرن است. این بنای باشکوه و آجری از عمارات عهد سلجوقیان است که در باغی زیبا و بهره‌ مند از گل‌ها و درختانی رنگارنگ و سرسبز قرار دارد. 
مورخان و کارشناسان بر این باور هستند که «طغرل بیک سلجوقی»، موسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج باشکوه و زیبا آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =